Lipiec 2015

Wielkie ssanie

Weekend bez Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację to weekend stracony, ale ze stratami będziemy musieli jakoś żyć do końca lipca, bowiem kolejna, siódma runda cyklu odbędzie się dopiero 1-2 sierpnia. Tym razem będziemy rozjeżdżali tereny na północ od stolicy, czyli dobrze nam już znane z licznych zawodów lasy Dąbkowizny i Nieporętu. Na sobotę organizator przygotuje trasy na dystansie klasycznym, za to w niedzielę będziemy mogli spróbować swoich sił w formule scorelaufu.

Mistrzostwa Polski Leśników w RJnO

Serdecznie zapraszam już teraz do udziału w czwartej rundzie Pucharu Podlasia w Orientacji Sportowej, która odbędzie się w dniach 11-13 września 2015 w Supraślu i Lipowym Moście. W ramach właśnie tej rundy zostaną po raz pierwszy rozegrane Mistrzostwa Polski Leśników w RJnO. Warto wiedzieć, że niekoniecznie trzeba być zatrudnionym jako leśnik, żeby w tych zawodach wystartować. Wystarczy, że jesteśmy posiadaczami co najmniej 0.7 hektara lasu lub ktoś z naszej najbliższej rodziny taki kawałek lasu posiada. To wystarcza, żeby oficjalnie wystartować we wszystkich zawodach organizowanych dla leśników.

Ян Цагелка приглашает, czyli WRE za miedzą

Witam, to niestety nie jest zapowiedź kolejnej Rundy Pucharu Podlasia, ale zawodów rozgrywanych za miedzą tego przepięknego regionu naszego kraju. Chodzi mianowicie o zawody WRE (World Ranking Event) będące jednocześnie Mistrzostwami Białorusi w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędą się w dniach 24-26 lipca br. po drugiej stronie Kanału Augustowskiego. Swoją drogą sam Kanał wraz z budowlami i śluzami jest bardzo interesujący i warto go przy okazji "głębiej" poznać.

Na pastwie natury

Dzisiaj w Nowych Groszkach koło Mrozów zakończyła się szósta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Po sobotnim sprincie i dystansie średnim mających na celu wstępne udrożnienie lokalnych ścieżek, w niedzielę przyszła kolej na danie główne, czyli zawody na dystansie klasycznym. Danie obfite, bowiem oprócz słabo widocznych i trudno przejezdnych dróg, 35-stopniowego upału, można było także zintegrować się z miejscową florą i fauną w postaci porastających sporą ilość dróg jeżyn oraz dużej ilości różnego rodzaju owadów towarzyszących zawodnikom na trasie.

Zapraszamy na drugi Nadwiślański

II Nadwiślański Rajd Przygodowy startuje 5. września. W drugiej edycji naszego rajdu prócz trasy pieszej będzie również pieszo-rowerowa, na której najpierw 2-osobowy zespół będzie musiał pokonać pieszo/biegiem kilka punktów kontrolnych na terenie miasta, a następnie kilka punktów rozlokowanych na terenie gminy i okolic. Łącznie będzie około 50 km do pokonania na rowerach.

III Szwenda zbliża się wielkimi krokami

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca w zielonej dzielnicy Wyszkowa - Rybienku Leśnym i okolicy, rozegrane zostaną wyjątkowo miłe zawody na orientację w kategoriach rowerowej jazdy oraz biegów.

Tak jak w latach poprzednich organizatorzy dołożyli wielu starań, aby wszyscy uczestniczący w tym wydarzeniu, poczuli iście kurpiowską gościnność. Każdy zawodnik przed startem otrzyma 0.5 l. Cisowianki, a na mecie posiłek w postaci słusznej wielkości porcji sokołowskiej kiełbasy (81%), do tego ciemne pieczywo na zakwasie, ogórek małosolny oraz kompot. Tyle dla ciała.