Sierpień 2015

Runda lotnicza zakończona

W dniu dzisiejszym zakończyła się ósma runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Po wczorajszym klasyku w Otwocku, przyszedł czas na dystans długi w Starej Wsi. Jak przystało na rundę lotniczą sporo zawodników odleciało, głównie z powodu wysokiej temperatury oraz braku odpowiedniej ilości wody. Swoje dołożyły jeszcze starowiejskie piachy, więc pokonanie całego dystansu było dzisiaj naprawdę dużym wyzwaniem, a po minięciu linii mety sporo osób jeszcze długo dochodziło do siebie. Na szczęście na mecie wody nie brakowało.

Dobra Wiadomość, czyli komunikat IX rundy

Dziewiąta runda naszej ulubionej imprezy, czyli Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację zostanie rozegrana w dniach 5-6 września br. pod hasłem Dobrej Wiadomości. Co prawda Dzień Dobrej Wiadomości obchodzony jest dopiero 8 września, ale nie czepiajmy się szczegółów. Tym bardziej, że runda przyniesie dwie miłe niespodzianki, czyli nowy teren i nową mapę. Zawody zostaną bowiem rozegrane w podwarszawskim Chotomowie, czyli lasach znanych do tej pory wyłącznie z orientacji biegowej.

IV OrientAkcja

Mimo że termin czwartej OrientAkcji jest jeszcze dosyć odległy, już dzisiaj chciałam zachęcić do zarezerwowania sobie czasu w sobotę 19 września. OrientAkcja to bardzo sympatyczny rowerowy maraton na orientację, rozgrywany w formule scorelaufu na dystansach 45 i 90 kilometrów. Warto zaznaczyć, że rajd, już tradycyjnie, odbędzie się blisko Warszawy - baza czwartej edycji będzie ulokowana na rekreacyjnych terenach nad Zalewem Mrożyczka w Głownie.

Aktywne Podlasie

Podlasie jest co raz bardziej otwarte na organizację zawodów w orientacji sportowej. Ta forma spędzania wolnego czasu podczas tegorocznych wakacji bardzo spodobała się Młodzieżowemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Sokółce. Dzieci ze szkół podstawowych już trzy razy na przełomie miesiąca lipiec/sierpień startowały w zawodach w biegu na orientację zorganizowanych w oparciu o Zielony Punkt Kontrolny.

Rajd Bike Orient w Burzeninie nad Wartą

Trzecia edycja Rajdu Bike Orient rozegrana zostanie 15 sierpnia w Burzeninie, a terenem zmagań będzie Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki. Do wybory będą trzy trasy: mega (50 km), giga (100 km) i rekreacyjna (30 km). Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie http://bikeorient.pl/3-edycja-2015

Runda lotnicza

Miło poczytać, że uczestnikom podobały się trasy VII rundy VII Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację i teraz nie pozostaje nic innego, jak starać się utrzymać ich wysoki poziom w kolejnych odsłonach cyklu. Jak już widać po pierwszych zgłoszeniach, po raz pierwszy na zawodach Pucharu będziemy mieli zawodników z Litwy, więc robi się coraz bardziej międzynarodowo. Zaplanowane na 29-30 sierpnia zawody odbędą się pod hasłem Święta Lotnictwa, które akurat przypada w przeddzień rywalizacji na dystansie klasycznym w Otwocku.

Ssanie zaliczone

Za nami siódma runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zawody odbyły się na urokliwych mapach Dąbkowizny, gdzie odbył się sobotni klasyk, oraz Nieporętu, gdzie dzisiaj rozegrany został scorelauf. Jak bardzo urokliwe były tereny zawodów można przekonać się oglądając przysłaną przez Adama Wroniaka fotkę kładki występującej w sobotę na trasie czerwonej i czarnej.