Wrzesień 2015

Drzewo patronem jedenastej rundy

Jedno z ważniejszych świąt będzie patronem zaplanowanej na 10-11 października w Starej Miłośnie i Międzylesiu jedenastej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza. Będzie to jednocześnie trzecia runda Grand Prix Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy w naszej ulubionej dyscyplinie sportu, czyli rowerowej jeździe na orientację. Bez drzew nie byłoby głównej areny naszych zmagań, dlatego właśnie temu świętu warto poświęcić większą uwagę i bardzo się cieszę, że w tym roku Światowy Dzień Drzewa przypada w kolejny weekend Pucharu.

Trójkąt Smardzewski

Dobiegła końca dziesiąta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która w ten weekend odbyła się w Smardzewie koło Płońska. Po dzisiejszych zmaganiach na dystansie klasycznym wszyscy uczestnicy mieli możliwość skorzystania z gościnności pobliskiego hotelu BoniFaCio. Większość z tej możliwości skorzystała i regenerowała po zawodach siły w udostępnionym przez jego dyrekcję basenie za co gorąco dziękujemy.

Podwójne widzenie na 46

Niewątpliwie ciekawostką pierwszego dnia rozgrywanej w Smardzewie koło Płońska dziesiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację było pojawienie się obok siebie w terenie dwóch PK o kodzie 46. Jeden z nich stawiałem rano przed zawodami i wisiał tam, gdzie powinien. Na tej samej drodze w odległości 80 m od tego punktu wisiał na drodze punkt o kodzie... 46. Ten drugi zaginął nam w czasie rundy zeszłorocznej i niespodziewanie znalazł się wczoraj wprowadzając zamęt do rozgrzanych umysłów zmagających się z trasą zawodników. Ot, taka suprisa.

Wesołe Biegi Górskie - reaktywacja!

Lato nieubłaganie odchodzi, więc - aby się spocić, albo przynajmniej przyspieszyć oddech - trzeba będzie już nieco się wysilić. Wychodząc naprzeciw tym słusznym potrzebom proponujemy udział w cyklu Wesołych Biegów Górskich, które jesienią przetaczać się będą przez słynną, staromiłośniańską wydmę.

W planie jest pięć biegów, choć można wybrać sobie pojedyncze imprezy. Ruszamy 27. września, po czym będą rundy październikowe - 3., 11., 18. W ostatni weekend października nastąpi w Polsce zamach stanu, potem jest Wszystkich Świętych - zatem runda finałowa zostanie rozegrana w listopadzie. Tak konkretnie, to 8.listopada.

Mińskie Czołóweczki

Kolejne imprezy na orientację w Mińsku Mazowieckim będą odbywać się wieczorową porą i do tego w formie rogainingu. Cykl czterech, jesiennych i zimowych zawodów pod nazwą Czołóweczki rozpocznie się już 17 października. Zapewniamy przednią zabawę i kolejne doświadczenie w nocnym nawigowaniu.

Dojazd do Smardzewa

Już w najbliższy weekend (19-20 września) w Smardzewie koło Płońska zostanie rozegrana dziesiąta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zawody trochę daleko od Warszawy, więc trzeba będzie trochę pogłówkować nad dojazdem. Wszystkich posiadaczy wolnych miejsc w samochodach oraz zainteresowanych skorzystaniem z takowych prosimy o prezentowanie ofert w komentarzach. W załącznikach poniżej podaję także dwa warianty dojazdu z wykorzystaniem naszego ulubionego środka transportu, czyli PKP ze stacji Warszawa Wschodnia.

Superleśnicy wyłonieni

W ostatni weekend (12-13 września) w Supraślu i Lipowym Moście po raz pierwszy w historii rozegrano Mistrzostwa Polski Leśników w Rowerowej Jeździe na Orientację. Była to jednocześnie czwarta runda Pucharu Podlasia w Orientacji Sportowej, więc kto nie załapał się do klasyfikacji leśniczej, zawsze mógł powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu. Spośród 28 startujących, do bliższych związków z lasem przyznało się 16 osób. Niby niezbyt dużo, ale trzeba pamiętać, że to pierwsza taka impreza, więc teraz już powinno być z górki.

Strony