Październik 2015

Kończymy sezon

Kolejny sezon rowerowych zmagań na orientację za nami. No może prawie za nami, bowiem czeka nas jeszcze jego oficjalne domknięcie, które nastąpi w dniach 14-15 listopada w warszawskiej Falenicy i Międzylesiu. Oferta jest bardzo bogata, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Regulamin XIII Zimowych Biegów Górskich

Oczywiście chodzi o jedyne prawdziwe biegi górskie, czyli te w warszawskiej Falenicy, które w tym sezonie zimowym wystartują w pierwszą sobotę nowego roku przypadającą na 2 stycznia 2016. Jak zwykle będzie 5 biegów klasyfikacyjnych oraz wielki finał połączony z dystrybucją trofeów, który odbędzie się 19 marca. Podobnie jak w zeszłych latach będzie można także powalczyć o puchary w klasyfikacji drużynowej.

532 uczestników!

Zakończył się tegoroczny cykl rywalizacji w Pucharze Podlasia w Orientacji Sportowej. Co prawda nie udało się przeprowadzić żadnych zawodów narciarskich, bo nie było w tym roku zimy, ale sporo zawodników przyjechało na kilka imprez biegowych i rowerowych, które pojawiły się w podlaskim kalendarzu.

Imponująca jest liczba uczestników sklasyfikowanych - 231 pań i 301 panów, prawie po równo, jak przystało na demokratyczny kraj z równouprawnieniem.

Wyniki z Poczopka

W załączniku można już znaleźć wyniki zawodów sztafetowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się dzisiaj w Poczopku. Jutro zostanie jeszcze dopisany czas Juli Kubuś, która dzisiaj zapomniała "sczytać się" po przybiegnięciu na metę.

Wyniki dystans sprint, sztafety i klasyczny kategorie K14 i M14  zawody sztafetowe w całości w załaczniku. 

Drugi etap czołóweczek

Już teraz zapraszamy na 28 listopada do Mińska Mazowieckiego, miasta przyjaznego imprezom sportowym na orientację, bowiem ruszyły przygotowania do drugiego etapu Czołóweczek. W pierwszym uczestniczyło przeszło 30 osób i mamy nadzieję, że na kolejnym będzie Nas jeszcze więcej!

KT dla MMM i VII PP

W zasadzie wszystko jest w tytule newsa, ale dla dopełnienia formalności rozwiniemy informację do postaci zrozumiałej dla podludzi, czyli osób nie związanych z orientacją sportową. Zatem ukazał się komunikat techniczny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegu na Orientację będących jednocześnie siódmą rundą Pucharu Podlasia w Orientacji Sportowej. Zawody odbędą się już za niedługo, czyli w najbliższy weekend (24-25 października) w Poczopku i Sokółce.

Koniec pucharowej rywalizacji

Dzisiaj zakończyła się rywalizacja w tegorocznym Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. W warszawskiej Choszczówce na dystansie klasycznym była ostatnia sposobność poprawienia swojego wyniku w klasyfikacji generalnej cyklu oraz swoich szans w losowaniu nagrody głównej, czyli roweru ufundowanego przez naszego sponsora - firmę Wheeler. Czekają nas więc jeszcze tylko jedne zawody na zakończenie całego cyklu, gdzie wszyscy uprawnieni otrzymają należne im dyplomy, medale i fanty.

Pierwsze Czołóweczki za nami

Wczoraj, czyli 17 października 2015, w Mińsku Mazowieckim odbył się pierwszy etap Czołóweczek, czyli zawodów sportowych na orientację organizowanej przez Klub Sportowy Activum Sports. Pogoda była wybitnie sprzyjająca, czyli padało, więc wody na trasie dla uczestników nie brakowało:) Jak im poszło... można sprawdzić w wynikach znajdujących się w załączonym pliku.

Natura płacze

Dzisiejsza aura była taka, jakby chciała nam pokazać, że nie chce się rozstawać ze uczestnikami dobiegających końca tegorocznych zmagań Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Niebo płakało od samego rana, praktycznie bez przerwy, a czasem nawet rzęsiście. Czasu nie przegonimy i dzisiejsze oraz jutrzejsze zawody to już naprawdę ostatnia szansa na poprawienie swoich wyników w klasyfikacji generalnej cyklu.

Będzie zima ?

Ostatnie zadymki śnieżne wyraźnie sugerują, że tegoroczne lato minęło już bezpowrotnie. Mamy jednak nadzieję, że po krótkiej jesieni nadejdzie długa i śnieżna, ale nie za bardzo mroźna zima, a wraz z nią pojawi się możliwość startu w narciarskich zawodach na orientację organizowanych w Warszawie oraz okolicznych lasach. Liczymy zatem, że wraz z końcem tegorocznego cyklu rowerowego, rychło rozpocznie się rywalizacja w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację.

Strony