Listopad 2015

Pomagamy biegaczom!

Żal patrzeć na smutnych ludzi; czytać też szkoda. A ostatnio kilku osobom zrobiło się przykro, bo nie zdążyli się załapać na pulę startową w zasłużonym cyklu zawodów biegowych w Falenicy. Do wszystkich wyżej wymienionych - ale także i pozostałych, pozostających w lepszym nastroju, biegaczy - wyciągamy pomocną dłoń, proponując Wesołe Biegi Górskie!

Nie będziemy ukrywać, że cykl WBG to młodszy klon imprezy w Falenicy. Różnice są drobne; dystanse w Wesołej (a ściśle rzecz biorąc - w Starej Miłośnie) to 10, 6 i 2 km. Przewyższenie jest podobne, no i - jak na razie - nie ma mowy o przekroczeniu limitu zgłoszeń :)

Separacja raptusiów

Na zlecenie szefowej Zimowych Biegów Górskich właśnie nastąpiło rozdzielenie zgłoszeń na cykl na część raptowną, czyli dla zawodników startujących na 10 km i deklarujących pokonanie tego dystansu w czasie poniżej 47 minut, oraz resztę. Owa reszta obejmuje zgłoszenia na 3.33 i 6.66 km oraz dostojną część 10 km, czyli pokonywaną w czasie powyżej 47 minut. Jako że liczba raptusiów przekroczyła już limit 200 zawodników, zgłoszenia na tę trasę, po niecałych dwóch dniach od ich rozpoczęcia, zostają z tej okazji zamknięte.

Zapraszamy na rozdziewiczenie... pętli

Jak co roku parafianie z nowodworskiego klubu organizują cykl zimowych zawodów treningowo-kontrolnych. Pierwsza z serii sześciu impreza odbędzie się już 21 listopada br. w Kałuszynie k. Olszewnicy, czyli na północny-zachód od Legionowa. W tym roku wracamy do korzeni i poza biegiem na orientację będziemy można pościgać się przełajowo (bez mapy) na dziewiczej, 2-kilometrowej pętli po okolicznym lesie. Można także połączyć BnO z przełajami i spróbować swoich sił w kombinacji obydwu.

XIV GEZnO, Piwniczna 2015

W dniach 7-8 listopada 2015 r. w Beskidzie Sądeckim już po raz czternasty odbyły się Górskie Ekstremalne Zawody na Orientację, czyli słynne wśród polskich, pieszych, długodystansowych orientalistów GEZnO. Są to dwudniowe zawody, w których startuje się w dwuosobowych zespołach. W tym roku był to też memoriał Jana Gracjasza, zmarłego w styczniu uczestnika wszystkich dotychczasowych edycji tej imprezy. Janek Gracjasz przez całe lata bardzo aktywnie uczestniczył w długodystansowych imprezach na orientację, a ukoronowaniem jego osiągnięć było zdobyte niedawno w zespole z Andrzejem Krochmalem Mistrzostwo Europy w Rogainingu 24-godzinnym w kategorii superweteranów.

Pojedynek biegowo-rowerowy zakończony

Rekordowa ilość uczestników wystartował podczas dzisiejszego Zakończenia Sezonu w Rowerowej Jeździe na Orientację. Przy okazji nastąpiło uroczyste otwarcie tras Zielonego Punktu Kontrolnego zrealizowanego w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Warto dodać, że jest to pierwsza taka trasa zrealizowana w ramach tego programu.

Zapisy otwarte... na całość

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami można już zapisywać się na trzynastą edycję Zimowych Biegów Górskich w Falenicy, które w tym sezonie wystartują w pierwszą sobotę nowego roku (2 stycznia 2016). Zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie cyklu, na razie zgłoszenia przyjmowane są tylko od stałych klientów, czyli zawodników, którzy zamierzają zapisać się od razu na cały sezon i cieszyć się stałym numerem startowym obowiązującym podczas wszystkich sześciu falenickich biegów.

Wyniki Mini Maratonu

Pogoda dopisała, nie spadła ani kropelka deszczu na uczestników dzisiejszego Mini-Maratonu w Falenicy. Żałować mogą Ci, co się wystraszyli zapowiedzi Naszych synoptyków. Uczestnicy byli zachwyceni panującymi warunkami atmosferycznymi podczas pokonywania dzisiejszych tras. Trasa czarna miała mały myk - mianowicie ramka zasłoniła jeden PK i w efekcie uczestnicy mieli do zaliczenia w terenie 31 PK. Życie pokazało, że jednak musi coś zginąć i nie było akurat tylko na trasie czarnej jednego PK o kodzie 50. Najdłużej jeździł Edward - no w sumie późno wystartował i kończył w sporych ciemnościach dzisiejsze zmagania. Długość trasy czarnej circa 64 km.

Guzik dopięty, czas na polowanie

Wszystko już gotowe, czyli, jak to się mówi, dopięte na ostatni guzik. Chodzi oczywiście o Zakończenie Sezonu w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędzie się już za tydzień (14-15 listopada) w lasach MZK - Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Wielce aktualny komunikat zawodów można znaleźć tutaj. Warto do niego zajrzeć, bo m. in. zweryfikowane zostały długości wszystkich, prócz zielonej, tras na sobotni Mini-Maraton. Weryfikacja polegała głownie na ich wydłużeniu :)

Program zawodów jest bardzo bogaty, a dodatkowy doszedł nowy jego punkt. W niedzielę oprócz zakończenia Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, odbędzie się także podsumowanie Pucharu Podlasia w Orientacji Sportowej. Co prawda Warszawa to nie Podlasie, ale większość zwycięzców tego cyklu pochodzi z Mazowsza, więc nie będą oni musieli jeździć do Białegostoku po zasłużone trofea. Jak widać wszystko odbywa się "frontem do klienta" :)

Strony