Grudzień 2015

Kilka istotnych zmian na cały cykl 2016

Czyli jak wynika z dyskusji materiału, którego większość osób nie czyta zbyt dokładnie. Zmiany dotyczą całego cyklu. Tak więc, po kolei.

Trasy BK/BM skala mapy na wszystkich etapach 1:5000. Zawodnicy Open K i Open M będą biegali na wszystkich etapach na mapach w skali 1:7500.

Opisy punktów w tych kategoriach znajdować się będą na mapach w postaci piktogramów - nie będzie wydawania piktogramów do ręki jak dotychczas. Trasa AM i AK - bez zmian opisy w formie słownej na mapie wraz z kratą startową. 

Smoki oswaja się w Warszawie

Jak pewnie słyszeliście, jesienią tego roku udało nam się ostatecznie poskromić, budzącą postrach w mieście Warsa i Sawy, złośnicę. Sprawa wydawała się zamknięta. Na nasze nieszczęście Smoczyca zdążyła złożyć jaja, z których wykluły się małe smoczki i rozpierzchły po okolicy, siejąc grozę i popłoch wśród okolicznych mieszczan. Dlatego jesteśmy zmuszeni na nowo podjąć tę nierówno walkę z panoszącym się złem, aby ponownie zapanował ład i porządek. Wydaje się, że jednorazowa akcja oczyszczania miasta może nie wystarczyć, dlatego postanowiliśmy przedsięwziąć działania długofalowe, rozłożone co najmniej na rok.

NBInO - patronaty i informacje

Nad naszymi noworoczno - bąbelkowymi zawodami patronat objęły Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Celestynów. Zachęcam wszystkich uczestników do promowania tych pięknych okolic wśród rodziny i znajomych :)

Wsparcia udzielił również Team360, dzięki czemu będą profesjonalne lampiony zamiast taśm na drzewach - dzięki :)

Autorem tras TS i TZ będzie kierownik zawodów, zaś autorem TP będzie Mariusz "Dzidek" Pietrzak - dzięki! :)

Trzej Królowie przybywajcie...

Po dniach spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół, przy obficie zastawionym stole i szampańskiej sylwestrowej zabawie, Stowarzysze serdecznie zapraszają 6 stycznia wraz z Trzema Królami, na wieczorną zabawę z InO. Trochę ruchu na świeżym powietrzu z pewnością nikomu nie zaszkodzi :)

Na mecie na każdego zawodnika tradycyjnie będzie czekał kawałek ciasta. Jednak tym razem będzie to wypiek z niespodzianką :)

Dogrywka

Chętni do startu we wszystkich rundach Zimowych Biegów Górskich 2016 zgłaszali się ochoczo, ale z odbiorem numerów startowych już tak sprawnie nie poszło. Dla osób, które numerów nie odebrały mamy zatem złą wiadomość - ich zgłoszenia zostały anulowane. Jest to jednocześnie dobra wiadomość dla wszystkich, którzy zgłosić się nie zdążyli, bowiem dzisiaj o północy rozpocznie się dogrywka, czyli będzie można ponownie zapisać się na wszystkie rundy falenickich biegów.

XIV Noworoczno-Bąbelkowe InO

Na ból głowy po imprezie sylwestrowej zamiast Ibufonu lub Paracebulonu proponuję aktywność na świeżym powietrzu okraszoną drobną ilością bąbelków. Jak tracycja nakazuje, będą dwie trasy turystyczne, łatwa i niemniej łatwa, do tego będzie można pobiegać łapiąc jak największą liczbę punktów w wyznaczonym limicie czasu. Zwycięzca TZ jak zwykle otrzyma należne nagrody, zaś dla wszystkich znajdzie się coś na ząb i jakieś pićko. Zapisy w sekcji Zgłoszenia, zaś szczegóły w regulaminie poniżej.

Specyfikacja pierwszego etapu

Aby tradycji stało się zadość, wraz z rozpoczęciem XIII edycji Zimowych Biegów Górskich, rusza także impreza towarzysząca, którą można uznać, w zależności od uznania, zarówno za rozgrzewkę, jak i za roztruchtanie po przełajowych zmaganiach z falenicką wydmą. Chodzi oczywiście o FalInO, czyli tradycyjne zawody w biegu na orientację, których XIII edycja rozpoczyna się, jak łatwo się domyślić, 2 stycznia 2016.

Drugi etap Czołóweczek za nami

W sobotę, 28 listopada br. odbył się drugi już etap Czołóweczek. Mimo mroźnej pogody uczestnicy nie zawiedli i przybyli zmierzyć się z kolejnym nocnym wyzwaniem z mapą nad Srebrną... Zgłoszonych uczetników było ponad 30, ale wystartowało 22 zawodników! Po zakończonej rywalizacji dla zawodników czekała ciepła herbata lub kawka i, jak to wszyscy zgodnie stwierdzili, pyszne ciasto.

Zaproszenie do Skaryszaka

W imieniu organizatorów pragnę zaprosić wszystkich chętnych do wspólnego spędzenia czasu w dniu 30 stycznia 2016 (sobota) na tradycyjnych trasach XI Biegu Wedla i trasach towarzyszących w marszach i biegach na orientację w ramach XX Zimy na Pradze. Będzie także możliwość wystartowania na nowych trasach: w Nordic Walking (ok. 5 km) oraz po raz pierwszy w Polsce rozgrywanej trasie O-run (bieg przełajowy z mapą na dystansie 5 km).