luty 2016

Nawet żurku dziś zabrakło

Na dzisiejszym FalInO frekwencja była o 30% większa niż wynikało to ze zgłoszeń. Map starczyło na styk, a żurku w bufecie to nawet zabrakło, po raz pierwszy w historii. Rywalizacja natomiast nabrała rumieńców i o końcowych wynikach i zajętych miejscach, będzie decydować ostatnia runda. Pewnym pierwszego miejsca może być tylko Marcin Krasuski. Jedyny konkurent, który mógł mu zagrozić (Fryderyk Pryjma) wyjechał na treningi do Turcji.

Zaproszenie do Czaplinka

Sobotnie zawody w Falenicy to nie jedyna atrakcja zbliżającego się weekendu. UKS "OSiR" z Góry Kalwarii postanowił wypełnić dziurę w warszawskim kalendarzu i w dniu 28 lutego organizuje zawody w biegu na orientację. XI Zimowy Puchar Góry Kalwarii, bo o nim mowa, odbędzie się w Czaplinku i będzie miał formę scorelaufu na dystansie średnim. Wszystkie potrzebne do udziału w tej rekreacji informacje można znaleźć w załączonym poniżej komunikacie technicznym.

W drodze po Oskary

Miński Klub Biegacza Dreptak jest głównym faworytem tegorocznych Oskarów w kategorii film dokumentalno-sportowy. Kolejna wycieczka z kamerą na falenicką wydmę zaowocowała trzecim odcinkiem serialu "Zimowe Biegi Górskie w Falenicy".

Został tylko żurek

Rekordowa ilość zawodników (ponad 120) wystartowało w dzisiejszej, czwartej już rundzie FalInO, czyli zawodów na orientację organizowanych w Falenicy razem z Zimowymi Biegami Górskimi. Tak dużo frekwencja spowodowała szybkie zniknięcie wszystkich zasobów żywnościowych z bufetu. Na koniec został tylko żurek, zresztą wyśmienity.

Jedziemy do Grodna

W dniach 15-17 kwietnia 2016 w Grodnie zostaną rozegrane zawody w biegu na orientację oraz rowerowej jeździe na orientację, czyli Open Grodno Cup 2016. Impreza jest bardzo dobrze zorganizowana, a niedzielny bieg sprinterski (biegamy po centrum Grodna) jest dodatkowo zaliczany do klasyfikacji Rankingu Światowego. W roku ubiegłym wystartowała spora grupa zawodników z Mazowsza, między innymi Iwona Wicha, która triumfowała właśnie w biegu sprinterskim, czyli jest komu bronić tytułu.

Artroskopia kolana

Dzisiaj publikujemy kolejny artykuł z Centrum FitMedica, które mieści się w warszawskiej Falenicy przy ul. Bystrzyckiej 59 i zajmuje się, w szczególności, diagnozowaniem i leczeniem problemów z dziedziny ortopedii. Tekst przygotował Pan Dr. Rafał Kamiński, który specjalizuje się w artroskopii kolana. Lektura jest bardzo interesująca i bogato udokumentowana zarówno bibliografią, jak i fajnym filmem.

Łowcy medali, na start!

Ferie - te mazowieckie - już się kończą, zatem czas najwyższy zabrać się do pracy. Na przykład - treningowej... No i tu, nieodmiennie, polecamy się Państwa Biegactwa uwadze.

Jak zwykle, na Wesołych Biegach Górskich będzie się można w tę sobotę pościgać na 2, 6 i 10 km. I serdecznie do tego zapraszamy, tym bardziej, że prognozy na weekend są znakomite. To znaczy - niestety, nie śnieg, lekki mrozik i zima w pełni - ale raczej wiosna i kilka stopni na plusie, w słońcu.

Strony