Kwiecień 2016

Rowerowe Grand Prix Polski

Po pierwszych tegorocznych rowerowych zawodach na orientację z CTZ zapraszamy do udziału w kolejnej. W dniach 26-29 maja 2016 w Czarnej Białostockiej na Podlasiu zostanie rozegrane Grand Prix Polski oraz Puchar Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Tym razem organizatorem zawodów będzie Stowarzyszenie Team 360°. Rywalizacja powinna być bardzo ciekawa, bowiem na uczestników zostały przygotowane dwie nowe mapy. Podczas Grand Prix Polski zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski na dystansie średnim oraz w mieszanych sztafetach sprinterskich, czyli do zdobycia kolejne piękne medale, również w kategorii weteranów.

Detale zdzieszowickie

Są już listy startowe oraz komunikat techniczny Mistrzostw Polski oraz Klubowych Mistrzostw Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację, które odbędą się w najbliższy weekend (23-24 kwietnia) w Zdzieszowicach i okolicach. W pierwszy dzień na zawodników czekają dwa starty: poranny sprint w Gogolinie oraz popołudniowy dystans średni w Zdzieszowicach. Obydwa na nowych mapach w nowym terenie. W niedzielę w Czarnocinie odbędą się zawody na dystansie klasycznym w randze Mistrzostw Polski.

Zmiana terminu rozpoczęcia Lampionady

W związku z organizacją przez Klub Sportowy KS Activum Sports charytatywnego Dnia Sportu na rzecz GRAMY DLA ANIELKI rozpoczęcie Lampionady zostaje przesunięte na 3 Maja 2016 i wtedy odbędzie się pierwszy etap który poprzednio planowany na 24 kwietnia. Mamy nadzieję, że każdy z Was to zrozumie! Jednocześnie termin zapisów n Lapionadę przesuwamy do 30 kwietnia.

Cały Komorów jeździ z mapą

W dniu 7 maja 2016 roku odbędzie się akcja „Cała Polska biega z mapą”. Wśród wielu imprez także mazowieccy entuzjaści rowerowej jazdy na orientację nie będą mogli narzekać. W tenże weekend odbędzie się czwarta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację na nowym terenie w zaniedbanym przez kartografów sportowych paśmie warszawskim południowo-zachodnim. Powstała nowa mapa obejmująca swym zasięgiem część podpruszkowskiego Komorowa wraz z przylegającymi terenami leśnymi i zalewowymi rzeki Utrata.

Trzecia runda zakończona

Wiele osób wystraszyło się pogody, a szkoda, bo to była jedna z ciekawszych rund. W terenie, aż pomarańczowo było, bowiem zawisło 36 punktów kontrolnych, ale nikt nie dał się nabrać i wszyscy potwierdzili prawidłowe. Niestety, niektórzy nie wszystkie, stąd kilka NKL, w tym jeden defekt haka. Co prawda pokropiło trochę w trakcie zawodów, ale naprawdę symbolicznie. Wyniki oraz mapy z dzisiejszych zawodów można oglądać na stronie cyklu. Dla ciekawskich dodatkowo dołączam poniżej mapę zbiorczą z lokalizacją w terenie wszystkich dzisiejszych punktów kontrolnych.

Dzisiaj bezdeszczowo

Bez kropli deszczu udało się dziś w Dąbrówce przeprowadzić pierwszy etap trzeciej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Wiele osób mówiło, że im się podobało i że teren ciężki do jazdy. Dodatkowo dziki trochę narozrabiały na niektórych drogach, a Karolina to nawet wpadła w jedno stado jadąc przez las.

Frontem do zawodników

Podczas trzeciej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację zostanie przetestowany nowy mapnik, a mianowicie mapy zatopione w folię, tak jak numery startowy. Jak znalazł dla osób, które nie posiadają mapnika. Będzie to test, jeśli się sprawdzi wówczas w zgłoszeniach pojawi się nowa rubryka, gdzie będzie można zamówić mapę zatopioną w folii. Za tak przygotowaną mapę będzie obowiązywała dodatkowa opłata w kwocie 2 PLN, czyli po kosztach użytego do tego celu materiału. Można taką mapę na pewno lepiej przymocować do kierownicy i teraz pozostaje tylko wymyślenie jakiegoś obrotowego urządzenia do którego można by ja zamocować. Na pewno powinien to być duży krok do przodu w rozwoju cyklu.

Stowarzyszone Niepoślipki zapraszają do Zielonki

Stowarzysze zapraszają na czwartą Imprezę na Orientację z Niepoślipką – już w weekend 15-17 kwietnia. Tradycyjnie baza będzie ulokowana w atrakcyjnej podwarszawskiej Zielonce. Niepoślipka z edycji na edycję się rozrasta – w tym roku oferuje aż trzy etapy w czterech kategoriach (od początkujących przez dwa poziomy „średniaków“ do zaawansowanych), a wyniki będą zaliczane do Pucharu Polski i Pucharu Polski Młodzieży w MnO. Organizatorzy zapewniają ciekawe trasy poprowadzone w urozmaiconym terenie, miejscami o bardzo bogatej mikrorzeźbie. Dodatkowo w ofercie jest możliwość przebycia Turystyczno-Rekreacyjnej InO (TRInO) oraz udziału w wyjątkowej MiniInO-niespodziance :)

Strony