Maj 2016

Śpiesz się po Woli i Cross im. Kaliskiego

W dniach 11-12 czerwca sekcja orientacji sportowej KU AZS WAT Warszawa zaprasza na dwie imprezy otwarte:

11 czerwca - Śpiesz się po Woli - dystans sprinterski, w Parku na Moczydle i przyległym osiedlu, na zupełnie nowej mapie,

12 czerwca - 18 Cross im. gen. S. Kaliskiego - dystans średni, w Młodzieszynie, na mapie znanej z Mistrzostw Polski 2014.

Mapki z ostatniego dnia

Można już podziwiać mapy z trasami z ostatniego dnia Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Komplet map jest dostępny tutaj. Tym razem ćwiczony był dystans klasyczny, więc można się było trochę zmęczyć, Mapy kategorii M20 są mylnie opisane jako M21, ale i tak już niedługo chłopaków czeka rywalizacja w elicie, więc powinni się powoli przyzwyczajać.

Jest też sporo zdjęć zdjęć z zawodów, ale link podam jutro.

Puchar Podlasia zakończony

W dniu dzisiejszym dobiegła końca rywalizacja podczas Pucharu Podlasia i Grand Prix Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na Podlasiu. W dniu wczorajszym zawodnicy walczyli rano na dystansie sprinterskim w mieście Supraśl, w którym panował tłok jak podczas corocznych zawodów w Wenecji. Po południu rywalizacja przeniosła się już do lasu. Start i meta usytuowane były w miejscowości Ożennik, dystans ponownie medium. Przed startem przeszła burza nad terenem zawodów, ale rywalizacja toczyła się już w pięknym słoneczku, chociaż było bardzo duszno.

Klasyfikacja generalna Lampionady

Wyniki z trzech etapów Lampionady zostały podliczone i poniżej zamieściliśmy całkowite zestawienie klasyfikacji generalnej w każdej kategorii! Liderzy grup powinni być pewni swojego wyniku w końcowej klasyfikacji - chodź jak każdy z Nas wie w Sporcie jest wszystko możliwe. Wszystko może się jeszcze zmienić - zależy to od ilości uczestników danej kategorii podczas czwartego etapu, bo to jest ostatnia runda której punkty w niej zdobyte liczone są do końcowego wyniku. Dlatego zapraszamy do udziału jak największej liczby uczestników - zróbmy żeby było ciekawie!

Gorący etap za nami

Trzeci etap drugiej edycji Lampionady przeszedł do historii. Wystartowało w nim blisko 30 zawodników w tym 14 biegaczy na trasach BnO, 3 rowerzystów w RJnO oraz 7 piechurów na trasie MnO. Pogoda dopisała, było słonecznie i bardzo ciepło. Uczestnicy konkurencji biegowych i rowerowych mieli przyjemność biegać i jeździć ze zaktualizowaną mapą do BnO. Obszar biegania zwiększony został o wschodnią część.

Podsumowanie drugiego dnia

Dobiegł końca drugi dzień rywalizacji podczas Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj zawodnicy walczyli rano na dystansie Medium ze startu masowego w Sokółce oraz po południu na dystansie sprinterskim w Poczopku. Czasy zwycięzców jak przystało na imprezę rangi mistrzowskiej zgodne z limitami określonymi w regulaminach RJnO. Wyniki dystansu Medium można znaleźć tutaj, a sprintu tutaj. Mapy z trasami zmagań porannych można znaleźć tutaj. Dla niektórych tras są po dwie mapy, bowiem zawody na dystansie Medium zostały rozegrane w formie sztafet jednoosobowych ze startu masowego. Mapy etapu sprinterskiego można oglądać tutaj.

Komunikat techniczny trzeciego etapu

Trzeci etap Lampionady startuje już jutro, czyli 28 maja. Tym razem ma formę scorelaufu co znaczy, że kolejność potwierdzenia punktów zależy tylko od Was, trzeba jednak potwierdzić wszystkie punkty kontrolne znajdujące się na mapie w danej kategorii wiekowej.

Limit czasu dla wszystkich kategorii tym razem wynosi 120 min. Zapraszamy jeszcze do zapisywania się. Poniżej można zapoznać się z parametrami tras.

Wyniki i mapy z Mistrzostw Polski

Mistrzostwa Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie średnim, które odbyły się dzisiaj w Czarnej Białostockiej można zaliczyć do udanych. Rywalizacja była bardzo zacięta o czym świadczą wyniki zawodów, które można znaleźć tutaj. Teren także podobał się zawodnikom. Można sprawdzić to samemu oglądając tutaj mapy z przygotowanymi na zawody trasami. Pogoda jak w bajce, miejsce też piękne i urokliwe, a następne dni nie będą gorsze, to mogę na 100% zapewnić. Kto nie przyjechał, niech żałuje.

WOM - Wyniki

W imieniu organizatorów z PUKS MŁODE ORŁY pragnę podziękować uczestnikom za przybycie. Mamy nadzieję, że wybrane przez nas tereny zapewniły wam sporo dobrej rozrywki, a trasy godną rywalizację podczas WOM i Mistrzostw Mazowsza. Poniżej znajdziecie wyniki, międzyczasy oraz mapę ze sztafet.

Listy podlaskie

Przyszedł czas na ujawnienie list startowych rozpoczynającego się w już za dwa dni Pucharu Podlasia w Rowerowej Jeździe na Orientację. Tutaj od razu informuję, że nie ma możliwości zmiany minuty startowej podczas Mistrzostw Polski na dystansie średnim, czyli jak ktoś nie dotrze na czas, to nie będzie przesuwania minuty startu. Jak ktoś zauważy, że nie ma go na liście startowej to proszę o informację. Nadmiar to już mój problem, jak to się mówi od przybytku głowa nie boli, ale jak czegoś zabraknie, to wtedy jest już źle.

Strony