Lipiec 2016

Pokemony z mapą

Niektórzy podobno ostatnio oszaleli na punkcie szukania Pokemonów: chodzą tacy po ulicach z komórkami i szukają fantastycznych stworów. Czyż to nie jest podobne do szukania lampionów? ;) Stowarzysze jak zwykle śledzą aktualności i nadążają za rozwojem wydarzeń - już za tydzień, w ostatni dzień lipca, proponujemy szukanie Pokemonów z... mapą :) Spotykamy się w godzinach popołudniowych w Rembertowie.

Ruszyły zapisy na Orientiadę

Miło nam poinformować, że od dziś ruszyły zapisy do I edycji Długodystansowej Imprezy na Orientację w Powiecie Mińskim - Orientiada. Każdy znajdzie coś dla siebie gdyż przygotowaliśmy Trasy marszowe na 25km i 50 km w tym również dwie trasy rekreacyjne 5km i 11km oraz oczywiście będzie trasa rowerowa 50 km. Ponadto będzie super atmosfera, niespodzianki dla uczestników imprezy! Baza zawodów będzie zlokalizowana w ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w MIńsku Mazowieckim.

Mistrzostwa Świata i Europy w RJnO

W Portugalskiej Aquedzie ruszają za tydzień Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów oraz Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w RJnO. Po raz pierwszy w historii nie będzie reprezentantów naszego kraju w kategorii seniorów. Nie była to łatwa decyzja do podjęcia, przyszłość pokaże czy była słuszna. Nasz kraj reprezentować będzie czterech juniorów: Jakub Jaroszek, Artur Żebrowski, Hubert Kielak i Łukasz Czerniak oraz trzech juniorów młodszych: Bartosz Niebielski, Bartosz Nowak oraz Igor Kielak.

Wakacyjne Serce z Lampionem

Wakcje w pełni, jednak sezon ogórkowy Stowarzyszy nie dotyczy i już w najbliższą sobotę zapraszamy na XIV Wakacyjne Serce z Lampionem. Tym razem areną zmagań będą dość słabo odkryte przez orientalistów Lasy Słomczyńskie w okolicach Konstancina-Jeziorny. Do wyboru trasy piesze (TP, TU i TZ) oraz rowerowa (TR). Po imprezie (lub przed) zapraszamy do przebycia Turystyczno-Rekreacyjnej InO "Szlakiem historii uzdrowiska" oraz do odpoczynku w Parku Zdrojowym :)

Szwenda za nami

Za nami czwarta edycja Wyszkowskiego Rajdu na Orientację "Szwenda". Pomimo niepewnej do końca pogody, na starcie tegorocznych zmagań z mapą i własnymi słabościami stanęła rekordowa ilość 132 uczestników. Wielu spośród gości zaszczyciło nas swoją obecnością po raz kolejny, inni startowali na "Szwendzie" pierwszy raz. Jedni i drudzy chwalili sobie wyszkowską gościnność i wynikającą z niej wspaniałą atmosferę, jaka panowała, zarówno w bazie zawodów, jak i na rajdowych ścieżkach.

Sprawozdanie obozowe

Dobiegł końca obóz techniczny w Supraślu. Frekwencja dopisała, pogoda średnio, czasami padało i to akurat w momencie rozpoczęcia treningu. Trenowało 25 osób z tego 12 z Rosji oraz 13 z Polski w tym cała kadra na Mistrzostwa Świata i Europy w Portugalii. Huragan, który dokonał spustoszeń w okolicach Supraśla nie pozwolił niestety na zrobienie treningów na mapach z Mistrzostw Świata w Supraślu.

Kąpiele w słońcu i błocie

Ostatni weekend rowerzyści-orientaliści spędzili w Nowych Groszkach, gdzie odbyła się ósma runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO. W upalną sobotę zawodnicy ścigali się na trasach scorelaufu. Dla odmiany deszczowa niedziela była areną zmagań z dystansem sprinterskim oraz średnim. Wyniki i komplet map można już oglądać na stronie cyklu.

Strony