Wrzesień 2016

Dawno temu w Obornikach Śląskich ...

No może nie tak dawno, ale ponad 2 tygodnie minęły i chyba jednak warto trochę opisać to co tam się działo.
W dniach 10-11.09.2016 w Obornikach Śląskich i okolicach odbyły się zawody rowerowe zorganizowane przez wrocławski klub Artemis: Mistrzostwa Polski w sprincie, Puchar Najmłodszych oraz Mistrzostwa Dolnego Śląska w Rowerowej Jeździe na Orientację.

Puchar Bielan 2016

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję Pucharu Bielan w Biegu na Orientację, która odbędzie się już w październiku.

W tym roku przyjęliśmy nieco inną formułę zawodów. Zapraszamy wszystkich na 3 biegi, w tym 2 o charakterystyce sprinterskiej i jeden o charakterystyce leśnej. W ramach Pucharu Bielan zostaną rozegrane Mistrzostwa Warszawy w sprinterskim BnO oraz Mistrzostwa Mazowsza w klasycznym BnO - oba biegi tego samego dnia, czyli 15 października. Na obydwa przygotowane będą zupełnie nowe mapy, a teren biegu sprinterskiego nie był nigdy wcześniej wykorzystany do rozgrywania zawodów w orientacji sportowej!

Jesień sprzyja frekwencji

Najwyraźniej jesienna aura sprzyja znakomitej frekwencji, bowiem jedenasta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację była jak na razie rekordowa. W oba dni rywalizacji w zawodach wystartowało ponad osiemdziesięciu uczestników, nie licząc tych jeszcze nienarodzonych, którzy pokonali dzielnie trasę w łonie mamy. Także pogada sprzyjała ściganiu, które miało miejsce na trasach w Lasie Miejskim w warszawskie dzielnicy Wesołej.

Drużynowe Smocze Przejście

Już za tydzień (30 września - 2 października) w podsulejowskim Kurnędzu, w malowniczych terenach wokół Pilicy odbędą się XXXIX Drużynowe Mistrzostwa Polski w Turystycznych InO połączone z 7 Przejściem Smoka. W tym roku powracamy do korzeni i poza tradycyjnymi trasami pieszymi (na czterech poziomach zaawansowania) w rozegrane zostaną także etapy rowerowe i kajakowe. Termin tańszego (i gwarantującego pełnię świadczeń) wpisowego mija w najbliższą niedzielę, czyli już jutro :)

Młociny po południu

W przepięknym słoneczku przebiegła rywalizacja podczas pierwszego etapu jedenastej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Lesie Młocińskim. Start po południu okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem do południa pogoda była kapryśna i dopiero jak pierwsi zawodnicy ruszyli do lasu zrobiła się piękna złota polska jesień. Dodatkowy plus dla organizatora, że wreszcie mogłem się wyspać.

Falenica - pierwsze wezwanie

Pierwsze chłody jak co roku zwiastują nam nadchodzącą zimę, a wraz z nią rozpoczęcie kultowego sławnego na całym Mazowszu, a może nawet w całym kraju, cyklu Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Tak jak ostatnio ściganie wystartuje po Nowym Roku. Pierwsza runda odbędzie się w dniu 7 stycznia 2017. Kolejne 21 stycznia, 28 stycznia, 11 lutego i 25 lutego. Finał zaplanowany jest na 18 marca, czyli tuż przed końcem kalendarzowej zimy.

Nowa dostawa mapników

Przyszła już do mnie nowa dostawa mapników do orientacji rowerowej i będzie ona dostępna w sprzedaży podczas najbliższej, jedenastej rundy PWiM w Młocinach i Wesołej oraz w miarę dostępności na kolejnych zawodach. Tym razem do nabycia będą rozmiary mapników A4 oraz 300x300 mm. Można kupować zarówno pojedyncze elementy jak i całe zestawy. Cena za zestaw, w zależności od wielkości blatu i jego konstrukcji (zapięcie na sam rzep lub rzep i nap), wynosi od 210 do 250 PLN.

Runda muzyczna

Muzyczna, dwunasta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację będzie jednocześnie czwarta rundą Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w RJnO. Z tej okazji wszyscy zamieszkujący w obrębie granicy administracyjnej Dzielnicy Wawer mają start w zawodach za darmo. Trzeba jednak zgłosić się w terminie, bo inaczej oferta będzie nieaktualna. Będą to ostatnie w tym roku zawody zaliczane do klasyfikacji Grand Prix Dzielnicy Wawer i ostatnia szansa, żeby powalczyć o punkty do klasyfikacji końcowej tego cyklu. Dotychczasowe wyniku rywalizacji znajdują się w załączniku poniżej. Także można przesledzić sytuację szans wylosowania roweru podczas Zakończenia Szezonu w dniu 6 listopada 2016.

Zabytkowy Alleycat Otwocki

Zapraszamy na niecodzienne zawody rowerowe, które odbywają się w normalnym ruchu miejskim. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić zabytkowe (i nie tylko) miejsca w Otwocku i aktywnie spędzić czas. Zabytkowy Alleycat Otwocki odbędzie się w sobotę, 8. października o godzinie 12.00. Spędźcie część tej wczesno-jesiennej soboty razem z nami w obchodzącym swoje 100-lecie Otwocku!

Strony