Październik 2016

Palmiry wieczorową porą

W imieniu organizatorów z HKT "TREP" PTTK obchodzącego 40 rocznicę swojego powstania, zapraszam do udziału w dniu 1 listopada w wieczornym spacerze po cmentarzu w Palmirach i wokół niego po szlakach Puszczy Kampinoskiej oraz zapalenia tradycyjnej lampki na grobach pomordowanych mieszkańców okupowanej Warszawy.

I wszystko jasne

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy startowali w tegorocznym edycji cyklu. Był to długi i ciężki sezon liczący aż 14 rund. Fajnie, że do końca były emocje i rywalizacja o jak najlepsze miejsce w kilku kategoriach wiekowych. Pogoda dopisała, na na tych, którzy wystartowali wcześnie nie padało. Przelotny deszczyk pojawił się dopiero na samym końcu, jak w lesie były jeszcze tylko dwie osoby.

Zacięta końcówka Pucharu

Tak jak było do przewidzenia, końcówka rywalizacji Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO jest bardzo zacięta. Dopiero jutro zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w kategorii M40, gdzie szansę na trzecie miejsce ma Rafał Benesz, a Andrzej Krochmal goni Adama Wroniaka. W pozostałych kategoriach raczej wielkich przesunięć nie będzie. O znacznie lepsze miejsce w kategorii M21 mógł powalczyć Bartek Niebielski jr., ale niestety nie startuje.

Ostra końcówka sezonu

Zapowiada się naprawdę bardzo wymagająca końcówka sezonu w RJnO w tym roku. Już w najbliższy weekend ostatnia runda PWiM i trzy starty - trasy wyszły chyba naprawdę ciekawe, starałem się ominąć Otwockie piaski i chyba się udało. Jednak ocenią, to sami uczestnicy - nowe miejsce startu w niedzielę jest idealne, dla dystansu sprinterskiego i średniego i tu naprawdę trzeba będzie się wykazać sporymi umiejętnościami nawigacyjnymi.

Wołomiński scorelauf

Niedzielne ściganie na zakończenie 13. rundy WszechPucharu po lasach i polach wokół Wołomina przebiegało tym razem przy bezdeszczowej pogodzie. Biuro zawodów w odróżnieniu od soboty było klimatyzowane (niestety w sposób naturalny), ale nadal na terenie miejscowego I LO (podziękowania dla dyr. Milczarka za udostępnienie terenu szkoły na weekend). Dzisiaj przybyło na start więcej zawodników, ale niestety z Wołomina tylko jeden.

Mokry Wołomin

Dzisiaj zakończył się pierwszy dzień rywalizacji 13. rundy PucharuKażdyWieJakiego na dystansie klasycznym w wyjątkowo mokrej atmosferze. Zawody ponownie zawitały w tym roku do Wołomina przy okazji Rajdu Podkurek, a baza z tej okazji znajdowała się w I LO w Wołominie.

Kilkudniowe deszcze zmasakrowały oznaczenia przebieżności ścieżek, na których zalegała woda, ale mimo takiej aury znalazło się blisko 30 śmiałków (i śmiałkiń), którzy zmagali się z wilgocią, zimnem i wszędobylskim piachem.

Puchar Bielan - wyniki biegu pościgowego

Prezentujemy pierwsze nieoficjalne wyniki biegu pościgowego (tylko 3 etap).

Wkrótce opublikujemy również końcowe wyniku Pucharu Bielan w generalce oraz zdjęcia i filmy z zawodów

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie na wszystkie etapy, szczególnie na dzisiejsze deszczowe bieganie z mapą i zapraszamy na nasze kolejne zawody w przyszłym roku!

HalloInO, czyli ostatnia runda Pucharu

Już za tydzień czyli w sobotę 29 października rozegrana zostanie ostatnia runda siódmej edycji Pucharu Podkarpacia w MnO. Jesienne Marsze na Orientację - bo to o nich tutaj mowa - od czterech lat funkcjonują pod nazwą "HalloInO", gdyż ich termin przypada w okolicach Halloween. Tradycyjnie dla każdej kategorii przygotowane zostaną 2 etapy - dzienny i nocny.

Finałowy Puchar Bielan 2016 - komunikat techniczny i listy startowe

Z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z komunikatem tehcnicznym oraz listami startowymi na sobotni finał Pucharu Bielan 2016!

Na listach startowych znajdują się wszyscy zgłoszeni zawodnicy, a także niezgłoszeni, którzy spełnili wymogi zakwalifikowania się do biegu pościgowego (ukończyli pierwsze 2 etapy Pucharu Bielan). Tym samym zapraszamy wszystkich na start!

Impreza na koniec sezonu? Do Siedlec!

Sezon powoli ma się ku końcowi, ale - na szczęście - jeszcze jest gdzie się pościgać. Na przykład - pod Siedlcami, 29.października. Tamże (i wówczas) odbędą się: Lenie w Terenie, czyli rozgrywany już po raz 10.rajd przygodowy, organizowany przez siedleckie Leniwce, oraz - Jesienne 360 (organizator widoczny w nazwie).

Strony