Listopad 2016

Liczby na dziś...

...albo raczej na 1 grudnia, bo właśnie wtedy rozpocznie się kolejna runda zgłoszeniowa na Zimowe Biegi Górskie w Falenicy, to 35, 25, 71, 50, 37. Tyle właśnie numerów startowych na poszczególne trasy (odpowiednio G10A, G10B, G10C, G6 i G3) nie zostało odebranych w zadeklarowanych przez niedoszłych zawodników sklepach sportowych i będzie uczestniczyć w rozpoczynającej się już w najbliższy czwartek dogrywce.

Towarzysz na wydmie

Jak co roku Zimowym Biegom Górskim w Falenicy będzie towarzyszyło FalInO, czyli cykl biegów na orientację organizowanych przez miejscowy Uczniowski Klub Sportowy Falenica. Jak zwykle będzie okazja przed, po lub zamiast biegu górskiego potrenować szare komórki zmagając się z trasą wyznaczoną na mapie. Niektórzy będą ćwiczyli warianty, inni pamięć, bowiem teren od zarania zawodów się w zasadzie nie zmienia.

Na Wilno! Po przygodę i nagrody!

Mikołajki to dopiero w grudniu, ale okazja na trafienie eleganckich prezentów - w dodatku, w przyjemny sposób - pojawia się już pod koniec listopada. Wystarczy pofatygować się na jedno z nowych, warszawskich osiedli i wziąć udział w grze. Aha - no i spisac się na tyle skutecznie, żeby załapać się na podium... Pozostali - poza dobrą zabawą - mają w pakiecie ciepłą herbatę i medale, więc też z pustymi rękoma nie wyjadą. No dobra, dość wstępów: zapraszamy na Rodzinną Grę Osiedlową - Wilno 2016!

XXI InO u Piotra

Rodzina Janowskich, przy pomocy Oddziału PTTK Warszawa Praga, tradycyjnie w ostatnią sobotę listopada zaprasza na turystyczny rajd na orientację po okolicach... tym razem Ursynowa. Przeglądanie historycznych planów zabudowy i zagospodarowania Warszawy w poszukiwaniu danych o historii Ursynowa pozwoliło przygotować naprawdę fajne mapy i trasy.

Przygotowane będą trasy dla bardzo początkujących (rodzice z dziećmi urodzonymi przed 21 listopada 2016) jak również bardzo zaawansowanych.

Czekamy na zimę

W ostatni weekend oficjalnie zakończyliśmy sezon rowerowy i chyba czas najwyższy, bo pogoda o tej porze roku nie zachęca już do tego typu rekreacji. Czas więc odkurzyć narty i przygotować się do rozpoczęcia sezonu narciarskiego, który w okolicy stolicy urzeczywistnia się w postaci Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. W poprzednim sezonie zima nas nie rozpieszczała i udało się zorganizować tylko pięć etapów tego cyklu. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie dużo lepiej, czyli pobijemy rekord zimy 2012/2013, kiedy odbyło się aż 19 etapów.

To już naprawdę koniec sezonu

Powiem szczerze, że jak rano się przebudziłem, to bardzo nadal chciało mi się przyłożyć głowę do poduszki i smacznie spać dalej słuchając kropli deszczu uderzających w parapet. Jednak po trzeciej próbie podniosłem się z łóżka i to tylko dzięki żonie, która musiała jechać na zajęcia ze studentami na uczelnię. Mimo porannego lenistwa udało mi się przybyć do centrum zawodów jako pierwszemu.

Mini Maraton - relacja

Już po raz czwarty udało się zorganizować na zakończenie bogatego sezonu rowerowej jazdy na orientację Mini Maraton, chociaż tym razem nie był on taki mini jak dotychczas. W dniu dzisiejszym na malownicze trasy Nadleśnictwa Jabłonna wystartowało dwudziestu dziewięciu śmiałków. Tradycyjnie część zawodników wystartowało w dwu i czteroosobowych zespołach.Zespoły dostawały po dwa komplety map i mogły podzielić się zadaniem delegować potwierdzanie poszczególnych punktów kontrolnych w ramach zespołu.

Puchar Bielan 2016 - podsumowanie

Prezentujemy klasyfikację generalną wszystkich zawodników którzy ukończyli trzy biegi Pucharu Bielan 2016 (w załączniku na dolu)

Zamieszczamy również komplet wyników z poszczególnych etapów Pucharu.

Przypominamy też o galeriach zdjęć - z pierwszych dwóch etapów znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/pg/bkswataha/photos/?tab=album&album_id=1806293...

VI Nocne Manewry SKPB

SKPB Warszawa zaprasza na szóstą edycję zmagań z nocą, mapą i kompasem! Zawody odbędą się w nocy z 19 na 20 listopada na terenie województwa mazowieckiego. Tradycyjnie, położenie Bazy Zawodów jest tajne i zostanie ujawnione w dniu zawodów o godz. 9:00. Zapisy przyjmowane są przez formularz internetowy do 16 listopada.

Komunikat na zakończenie... sezonu

Znane są już dokładne ilości punktów kontrolnych na sobotnim mini maratonie. Trasa zielona to 16 PK do odnalezienia na trasie o długość ok. 18 km. Trasa niebieska - 26 PK, czerwona - 31 PK, a czarna 41 PK. Odnajdywanie punktów kontrolnych to największa frajda i dlatego będzie ich sporo, bo na tym polega cała przyjemność w orientowaniu się. Wszystkie trasy będą w formie scorelaufie.