Grudzień 2016

Komunikat generalny

Wiemy już wszystko o cyklu FalInO rozpoczynającym się wraz z cyklem Zimowych Biegów Górskich w Falenicy, czyli 7 stycznia 2017. Przypominamy, że FalInO to seria zawodów na orientację od wielu lat towarzysząca ZBG i dzieląca z nimi terminy, bazę oraz wydmę. Start w FalInO może być jedyną atrakcją sobotniego wypadu do Falenicy, można też połączyć zmagania na orientację ze startem w biegu górskim, zarówno przed, jak i po nim.

Zapisy na czekoladki

W piątek, czyli już jutro, ruszają zapisy na udział w XII Biegu Wedla. W związku z przybyciem Mikołaja pragniemy poinformować, że na wszystkich uczestników czeka specjalny, unikatowy upominek. Aby go otrzymać należy się zapisać na formularzu, który planujemy uruchomić w dniu 9 grudnia 2016 r. (piątek) o godz. 12.00. Zapisy będą czynne do wyczerpania limitów na poszczególne trasy.

Lato w Bukowinie

W przyszłym roku w lipcu na Ukrainie szykuje się kilka fajnych zawodów w biegu na orientację, które będą organizowane w jednym ciągu pod nazwą Bukowińskie Lato. Całość rozpoczyna się 1 lipca i będzie trwała 10 dni. Program bogaty, a teren ciekawy, więc warto rozważyć uczestnictwo. Skrócony program można znaleźć na nieczytelnym plakacie poniżej.

XXI InO u Piotra - Wyniki

Nawał pracy umożliwił podsumowanie InO u Piotra dopiero po tygodniu. Na trasie TZ wygrał rodzinny zespół Mariusza i Romana Pietrzaków, na trasie TU Mariusz Siwiec, a wśród TP - rodzinna czterosobowa ekipa Pięć Paprochów.

Niestety, podczas stawiania trasy nie ustrzegłem się kilku błędów, w efekcie czego niektórzy uczestnicy miewali kłopoty ze znalezieniem właściwego punktu. Okazało się też, że budowa Służewskiego Domu Kultury zmieniła okolice na tyle znacząco, że PK przy dzwonie był niedookreslony.

Mikołaj przyleci na Mazowsze

Na Mazowszu orientalistów jest wielu. Raz do roku postanawiają się oni zlecieć i poimprezować trochę :) Oczywiście na orientację. W tym roku ten wyjątkowy dzień przypada w Mikołajki – we wtorek 6 grudnia. Miejsce spotkania startowego to siedziba PTTK na Senatorskiej w ścisłym warszawskim śródmieściu, a meta będzie w bliżej jeszcze nieujawnonym lokalu :)

Już za chwileczkę...

...już za momencik zostaną otwarte dodatkowe zgłoszenia na Zimowe Biegi Górskie w Falenicy, czyli rozpocznie się "dogrywka". Mam nadzieję, że zapiszą się głownie osoby, które przeczytały regulamin i bardzo dobrze, bo czytanie, szczególnie ze zrozumieniem, to w dzisiejszym świecie bardzo cenna umiejętność. Ubiegając pytania przysyłane pocztą elektroniczną, na które zresztą i tak nie odpowiadam, chciałbym przypomnieć kilka podstawowych reguł.