Styczeń 2017

Narciarskie Bemowo

Dzisiaj na warszawskim Bemowie amatorzy szusowania na nartach na orientację mieli aż dwie możliwości startu w zawodach. To chyba pierwszy taki przypadek, że aż dwie imprezy na orientację w narciarskim biegu na orientację były rozgrywane w tym samym czasie i pokrewnym terenie i w dodatku organizowane przez dwa niezależne zespoły. Szkoda, że zabrakło koordynacji, ale to typowe w naszym kraju i już się temu zbytnio nie dziwię.

Śnieg by się wstydził, gdyby się stopił

I tak się wstydził, ze się zmroził. Zlodowaciał. I dobrze. Trzeba go wykorzystać. Biegówkami wykorzystać. I w Warszawie się da. A dzisiaj były aż dwie takie okazje. Na Bemowie. Pierwsza z nich to Mała Niedźwiedzica. Narciarskie zawody na orientację organizowane przez KU AZS WAT.

Półmetek FalInO za nami

Dzisiaj rywalizacji podczas tegorocznego cyklu FalInO osiągnęła półmetek. Frekwencja rekordowa - 140 osób rywalizowało na pięciu trasach. Pogoda też dopisała, choć w terenie nadal jest dość ślisko. Wyniki dzisiejszej rywalizacji już są na stronie cyklu, więc można przeanalizować klasyfikację po trzech rundach. Dodatkowo poniżej kilka fotek przesłanych przez Basię Szmyt. Mapki z trasami można znaleźć w załącznikach.

Trzecia runda z pingwinkiem

Właśnie otrzymałem informację od Szymona Bijaka, że śnieg trzyma się na Bemowie i w niedzielę razem z VII Zimowymi Marszami na Orientację ZiMnO zostanie rozegrana trzecia runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Wszystko zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie imprezy, czyli tutaj. Warunki śniegowe są podobno takie, jak podczas ostatnich zawodów w Otwocku, czyli będzie ślisko.

Etap trzeci już w sobotę

Wiele osób mówiło do zobaczenia za dwa tygodnia, a ja prostowałem, że trzeci etap FalInO jest już w najbliższą sobotę. Tak więc tydzień po tygodniu biegamy po naszej ukochanej wydmie w Falenicy. Tym razem długości tras w porównaniu do ostatnich zawodów nie uległy wydłużeniu, natomiast zwiększy się liczba punktów kontrolnych do odnalezienia dla tras AM/AK oraz BM/BK.

Gubiszlaki - nocny rajd nawigacyjny

Część z Was już wie, że w tym roku otwocki Klub Batory nie będzie organizować Rowerowej Gry Miejskiej. Prosimy się jednak nie niepokoić. Gra cieszyła się każdego roku tak dużym zainteresowaniem, że na pewno do tego tematu jeszcze powrócimy.

Tymczasem chcemy wystartować z nowym projektem i wszystkich sympatyków gier miejskich, rajdów na orientację, turystów i pozostałych "maniaków" niekonwencjonalnego zwiedzania okolic zachęcamy do...

Porządki

Święta za nami, więc czas zacząć poświąteczne porządki. Ich ofiarą jako pierwsze padło na stronie kilkaset kont, które nie były używane od przeszło trzech lat. Oznacza to, że zwolniło się trochę fajnych loginów, chociaż te najfajniejsze jak marcin i jan wciąż są, niestety, zajęte.

Przy okazji usunąłem kilkaset szablonów zgłoszeniowych, które kiedyś zostały wygenerowane automatycznie, ale najwyraźniej niepotrzebnie.

Którędy na Krzywopłoty?

Moim marzeniem był start w długodystansowym narciarskim biegu na orientację. Problem w tym, że takich zawodów nikt nie robi w Polsce. I trzeba sobie takie zorganizować. Okazja wyśmienita. Cztery Żywioły i w ofercie trasa piesza długości 50 km. Tylko, że do tych butów, to sobie doczepiłm biegówki. Bydlin. Okolice bajeczne. Sporo śniegu. I ten unoszący się szary smród. Jeszcze do teraz czuję gorycz w buzi. Palą śmieciami, to się człowiek nawdychał dziadostwa (jakby w Warszawie takich atrakcji nie było:-)).

Strony