Marzec 2017

Co mają wspólnego bazie i InO, czyli słów kilka o BazInO

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim, pragnie serdecznie zaprosić na I edycję BazInO - Wiosennego Marszu na Orientację, który odbędzie się 8 kwietnia (sobota) w Mienii k. Mińska Mazowieckiego.

Dla uczestników trochę mniej i bardziej doświadczonych, zostały przewidziane 2 trasy: TP i TO, po 1 etapie każda. Specjalnie na tą okazję zostanie również przygotowane TRInO po Mienii oraz Dojściówka. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Runda trzecia - kilka istotnych zmian

Jest już gotowy komunikat techniczny trzeciej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację i chyba warto się z nim zapoznać. Nastąpiło kilka zmian organizacyjnych. Zgłoszenia będą przyjmowane tylko do godz. 14:00 w dniu poprzedzającym każdą kolejną rundę naszego ulubionego cyklu. Biuro zawodów będzie czynne od godz. 9:30, pierwszy start od 9:45, a ostatni start na trasę w przypadku rozgrywania jednego etapu to godzina 11:15. Jeśli w danym dniu będą rozgrywane dwa etapy to na pierwszy (sprint) można startować także do godz. 11:15, a na drugi (dystans średni) do 12:00.

Na Poznań, naprędce

Kolano przestało boleć. Coś sobie naciągnęłam przy kostce. Rower cały. Straty cielesne tylko zostały po sobotnich zmaganiach na Róży Wiatrów, która miejsce miała w Koziegłowach (tuż pod stolicą Wielkopolski). Setkowe imprezy rowerowe na orientację, to super sprawa. Jest z kim rywalizować. Raczej jestem bliżej drugiego krańca listy z wynikami. Aspiracje i możliwość pięcia się - są. I będą. Przed zawodami można prowadzić inteligentne konwersacje, czy też pożartować. Wszyscy są fajni.

Niezgłoszony zawodnik

Wreszcie wyjrzało słoneczko i od razu druga część niedzielnej rywalizacji w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, na dystansie średnim nabrała znacznie weselszych barw. Przed wyruszeniem na drugi etap dzisiejszych zmagać uczestnicy zdejmowali z siebie kolejne warstwy ubrań. Dodatkowo pod koniec rywalizacji pojawiła się widownia w postaci młodego dziczka, którego zdjęcie można podziwiać poniżej.

Drakonas iš Vilniaus

Smok, przestraszony styczniowym i lutowym oswajaniem, uciekł gdzie pieprz rośnie i sluch po nim zaginął… W końcu tajny stowarzyszony wywiad namierzył go za granicą: w Wilnie :) Zmasowana próba złapania i okiełznania bestii zaplanowana jest na najbliższy czwartek - 30 marca, w godzinach wieczornych. Komandor oswajania zapowiada nietypowe i wyjątkowo wyrafinowane środki i półśrodki poskromienia potwora. Mamy tylko nadzieję, że ich objaśnienie nie będzie po litewsku :)

Jak zawsze w Wesołej było wesoło

Wróciliśmy po dwóch latach na miejsce startu z parkingu przy Trakcie Brzeskim - decyzja chyba trafiona w dziesiątkę, bowiem było sporo miejsca na zaparkowanie samochodów, zrobienie rozgrzewki i nawet mieliśmy Toi Toi na starcie i mecie. Frekwencja znakomita i rywalizacja też była bardzo zacięta. W dniu dzisiejszym zdecydowanie długa była trasa zielona, ale tym bardziej wszyscy mogą być dumni z jej ukończenia, zresztą tradycyjnie już pokonali ją wszyscy startujący uczestnicy.

Bij Moskala z mapą w Dębem Wielkim!

Gminny Ośrodek kultury w Dębem Wielkim i Klub Imprez na Orientację Stowarzysze mają przyjemność zaprosić w pierwszą sobotę kwietnia wszystkich amatorów zawodów na orientację oraz miłośników dobrej zabawy do Dębego Wielkiego. Okazją do spotkania i wspólnego świętowania będzie 186. rocznicy zwycięskiej bitwy powstania listopadowego pod Dębem Wielkim.

Na przybyłych czekać będą liczne atrakcje. Zaczynamy już o 10.00 imprezą na orientację, podczas której będziemy „Bić Moskala”. Do wyboru będą dwie trasy: TP – dla początkujących oraz TO – dla tych już nieco zaawansowanych.

Będziemy się lepić!

Z nieba poprószy cukier puder, z kałuż będzie można żłopać karmel, a bita śmietana będzie wypływała z butów itp. itd. :-) Już tradycją się stało patronowanie rund. Ta będzie gofrowana. W najbliższy weekend rusza już druga runda PWiM w RJnO. Pierwszego dnia pojeździć można na rowerze w Wesołej, zaś drugiego w Chotomowie. Pikantne detale, że słupki i takie tam…reszty szczególików można się doszukać w komunikacie technicznym.

XII Strzeliński Rogaining już za nami

XII Strzeliński RogainingXII Strzeliński Rogaining przeszedł juz do historii ... Dla PTTK Strzelin były to historyczne, pierwsze w pełni dzienne zawody w tej dyscyplinie. Dzięki temu mogły wystartować rodziny z małymi dziećmi.

Na XII Strzeliński Rogaining zgłosiło się 120 uczestników w wieku od 5 do 70 lat. Razem wystartowały 34 drużyny na dziennym, pieszym rajdzie na orientację. Pogoda była w kratkę - na początku deszcz, a później nawet pokazywało się słonko z podwójną tęczą.

Sezon rowerowy otwarty na całego

Śmiało można powiedzieć, że nowy sezon orientacji rowerowej ruszył pełną parą. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych - wczoraj deszcz, dziś poprószyło troszkę śniegu i było wietrznie - w pierwszej rundzie Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację wystartowało w sumie 54 zawodników. Jakby tego było mało, od samego początku zanosi się na bardzo zaciętą rywalizację w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dzisiaj różnice w czołówce były godne imprezy mistrzowskiej i naprawdę decydowały detale.

Strony