Kwiecień 2017

II odsłona Czołóweczek za nami...

Druga Edycja Czołóweczek - czyli nocnej imprezy na orientację organizowanej w Mińsku Mazowieckim przeszła do historii. Impreza składała się z 3 etapów, w których w sumie wystartowało 53 zawodników. Uczestnicy mogli wybierać w jaki sposób chcą pokonywać trasę - pieszo lub biegowo. Poniżej zamieszczamy protokół końcowy i zapraszamy do jego lektury.

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na następnej imprezie organizowanej przez Nasz Klub!

Kosmiczny weekend na rowerach

„Dawno temu w odległej galaktyce…” może tak rozpoczynać się będą wspomnienia po latach zawodników startujących w Rundzie V Międzygalaktycznego Pucharu w Rowerowej Jeździe na Orientację. Wszakże teren jego rozgrywania jest jakby oddzielną galaktyką wśród wschodnich lokalizacji pozostałych rund. 20 i 21 maja po raz drugi w historii zawitamy na zachodnie Mazowsze lecz w formie znacznie obszerniejszej niż poprzednio!

Harcerze zapraszają

Serdecznie zapraszam do wspólnego spaceru na 2 trasach w niedzielne popołudnie 7 maja po uroczych zakątkach historycznych miejsc w centrum Warszawy skąpanych w majowych odcieniach zieleni. Impreza jest organizowana przy okazji zbiórki harcerzy Chorągwi Stołecznej ZHP, którzy w tym miejscu obchodzą swoją 50. rocznicę nadania imienia Bohaterów Warszawy. Będzie można ich także podpatrzeć w swoich specjalistycznych działaniach.

Załęcze Małe - taniej nie będzie :)

Oferta weekendowa w dniach 13-14 maja jest dla zawodników RJnO bardzo bogata, ale jedna pozycja wydaje się szczególnie interesująca. Chodzi o rozgrywane w tym terminie Mistrzostwa Załęczańskiego Łuku Warty w ramach których można także zaliczyć w niedzielę Mistrzostwa Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie długim. Cenowo propozycja jest po prostu bezkonkurencyjna bowiem zarówno wpisowe, jak i noclegi są kostenlos, czyli za darmo. Trzeba się tylko zgłosić o można będzie sobie pośmigać w fajnym terenie.

Zimowe przywitanie wiosny w Górach Świetokrzyskich

W miniony weekend wędrowaliśmy po Górach Świętokrzyskich. Od 1990 roku organizujemy Nocny Rajd Świetlików. Zawsze w Górach Świętych jak je nazywamy. Impreza orgaznizowana jest dwa razy w roku. Wiosną w zielonej scenerii i jesienią w żółto rdzawej. Nigdy do tej pory nie zahaczyliśmy o scenerię zimową. W wielu miejscach leżał śnieg, a momentami sypał nowy. Granatowe chmury  oświetlone słońcem w zestawieniu z żywymi kolorami wiosny, która już się zdążyła rozgościć - wspaniałe zestawienie. Trasa wiedzie pięknymi grzbietami co daje możliwość podziwiania tego niedocenianego  pasma gór.  Zapraszamy do wspólnego wędrowania w nieznane… Tradycyjnie meta znajduje się w stodole w nieokreślonym miejscu do którego dojdziecie wg opisu trasy.

Wołanie nr 2

Jutro mija termin zgłoszeń gwarantujących wyjątkowo niskie wpisowe na Dymn-ie. Warto skorzystać. Pieniądze przydadzą się na kolejne zawody, bądź na inne przyjemności (właściwie to nie wiem, co jest fajniejsze niż zawody:-)). Na rajdzie z pewnością będzie barwnie, tak jak na poniższym plakacie. Będzie dużo i dobrze! I będą kleszcze! Komunikat o tyleż istotny, gdyż nie warto zwlekać. Warunkiem uruchomienia trasy ekstremalnej jest zgłoszenie dziesięciu zespołów na etap kajakowy. Do wioseł! Do dzieła! 

Nowa mapa w Kobyłce

W niedzielny poranek dokończona została czwarta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Miejscem dzisiejszych zmagań była Kobyłka, która w ten sposób zadebiutowała w kalendarzu naszego Pucharu. Zawodnicy mieli do dyspozycji zupełnie nową mapę w bardzo ciekawym terenie. Do tego 2 starty - sprint i dystans średni, więc nowy teren został dokładnie przejechany.

Rowerowe tabelki!

Napracował się Nasz tabelkoMistrz. Nieprzespane noce z excelem i wylane zimne poty. Wszystko to dało efekt oszałamiający. Nawet kolory są! Tadadam!

Ukazały się właśnie Wyniki klasyfikacji indywidualnych i drużynowych w RJnO za 2016 rok. To wszystko w rozbiciu na:

  • Indywidualny Puchar Polski (IPP)
  • Drużynowy Puchar Polski (DPP)
  • Klubowe Mistrzostwa Polski (KMP)

Strony