Styczeń 2018

Zimne nóżki

Pierwszy trening ABC odbył się w dosyć mroźnej aurze, a jego hasłem przewodnim było 'ćwiczymy technikę'. Nie obyło się również bez wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Psotny organizator aby wyeliminować bieganie 'na czuja', 'na oko', 'na świecący z kilometra lampion' rozstawił stacje SI bez lampionów :) Taka sytuacja wymuszała dokładny wybór miejsca ataku i precyzyjne wchodzenie na punkt.

Zaproszenie do parku

XXII Zima na Pradze, w ramach której odbędzie się XIII Bieg Wedla na 4 trasach oraz spacer z kijkami,  to także marsze i biegi na orientację. Proponujemy spacer z mapą na trasach dla początkujących i całych rodzin, a także dla trochę bardziej doświadczonych zawodników. Biegacze z mapa mają 3 trasy do wyboru oraz, już po raz trzeci, trasę O-run. Będzie okazja spróbować swoich sił na nowej trasie BPK #5. A na mecie na wszystkich będzie czekał kubek gorącej czekolady.

Pokonać wikinga

17 listopada gościliśmy na legendarnym Anielinie uczestników dorocznej wyprawy Höst Öst. Grupa 70 skandynawów miała do wyboru dystanse 7,7km, 5,1km i 3,1km na mapie, którą sami określili jako "jeden z najszybszych i najprzyjemniejszych terenów z jakim przyszło im się spotkać".

Ruszamy w Falenicy

Już większość na pewno nie może się doczekać startu w tegorocznym cyklu falenickich biegów na orientację FalInO 2018. Nie ma co się dziwić, bowiem tegoroczna edycja rusza najpóźniej ze wszystkich dotychczasowych, ale godzina "0" zbliża się nieubłagalnie i do rozpoczęcia pierwszej rundy, która startuje 20 stycznia, zostały już tylko niecałe dwa tygodnie.

Snow & More & NBnO

Zimy na razie nie widać na horyzoncie, ale mam nadzieję, że jednak spadnie odpowiednia ilość białego puchu, która pozwoli na rozegranie kilku rund tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Póki co namawiam do lektury nr 3/2017/2018 magazynu NTN Snow & More 2017/2018. Zachęcam do nabycia, bo w środku znajdziecie sporo fajnych artykułów o nartach biegowych i nie tylko. Perełką tego wydania jest artykuł pióra Karoliny Pacek o NBnO.

Pucharek śniegowy

Jak co roku mamy nadzieję na śnieżną i mroźną zimę, a w raz z nią na powrót do naszego kalendarza zawodów Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Regulamin cyklu jest już gotowy, zima jak zwykle jeszcze nie, ale mamy nadzieję, że jednak w końcu nadejdzie i będzie można sobie poszaleć na nartach biegowych po mazowieckich lasach. Wraz z regulaminem powstała także nowa strona Pucharu na której, mamy nadzieję, pojawią się wkrótce terminy i komunikaty techniczne zawodów.

Wyniki i Protokół XVI Noworocznej-Bąbelkowej InO' 2018

Kolejna (XVI) Noworoczno-Bąbelkowa InO za nami, frekwencja dopisała, pogoda też... Punkty z lasu nie zginęły. Czas na wyniki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a w szczególności Renacie i Tomaszowi Łaskim, którzy wygrali w kategorii TZ i będą mieli przyjemność zorganizować XVII Bąbelkowe za rok.

FalInO już za niedługo

Już za niecałe 3 tygodnie, czyli 20 stycznia wystartują Zimowe Biegi Górskie w Falenicy, a wraz z nimi rozpocznie się nowy sezon FalInO, czyli towarzyszących im biegów na orientację po falenickiej wydmie i jej szeroko pojętych okolicach. Poorientować się w lesie z mapą będzie można już od godziny 9:15, zarówno przed biegiem górskich, po, jak i w jego trakcie, więc możliwości biegania będzie co niemiara.