luty 2018

Prawie jak long...

Już w najbliższą sobotę (24 lutego) zapadną ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej rywalizacji w falenickich zawodach na orientację. Jak przystało na ostatni punktowany etap trasy będą najdłuższe z dotychczasowych, ale oczywiście bez przesady. Można się zresztą o tym przekonać samemu, bowiem wszystkie parametry znajdują się w załączonym poniżej komunikacie technicznym.

Dzyń, dzyń, dzyń

Jeszcze dzisiaj można się zgłaszać po taniości na Mistrzostwa Polski w Narciarskim Biegu na Orientację, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Czechach. Jeśli ktoś się spóźni, to można dokonać zgłoszenia... jednak spóźnialscy muszą się liczyć z poniesieniem wyższych kosztów. Uprzejma prośba jest taka, żeby ze zrozumiem czytać biuletyn, który ukazał się między innymi tutaj. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na kategorie, do których należy się zgłosić. Dla martwiących się o warunki, komunikat jest taki: Sněhu je dostatek!

Ogłoszenia górskie

Dzisiaj w Falenicy odbyła się kolejna runda Zimowych Biegów Górskich. Wyniki i aktualna klasyfikację generalną po trzech etapach można już oglądać na stronie cyklu.

Kolejna, czwarta odsłona tegorocznego ZBG odbędzie się za tydzień. Zwracam uwagę, że będzie to ostatnia szansa na poprawienie swojego wyniki w klasyfikacji całego cyklu. Etap finałowy w marcu, będzie głównie towarzysko-dekoracyjny i jego wyniki nie będą zaliczane do klasyfikacji końcowej.

Pękła setka

Przeszło stu zawodników walczyło dzisiaj na trasach trzeciego etapu FalInO. Główna zasługa tak wysokiej frekwencji, to start mocnej grupy Royal Rangersów, którzy po raz pierwszy w tym roku zawitali do Falenicy i mają także pojawić się podczas ostatniej rundy tegorocznego cyklu. Dzięki Rangersom najliczniej obsadzona była dzisiaj kategoria AM. Do tego stopnia, że zabrakło map, ale mimo to udało się wystartować wszystkich chętnych uczestników.

Gubiszlaki 2018

Do tegorocznej edycji Gubiszlaków, która odbędzie się w noc z 9 na 10 czerwca pozostały jeszcze 4 miesiące. Wydawać by się mogło, że to dużo czasu, ale jako organizatorzy musimy czynić już pierwsze kroki, żeby przygotować wszystko tak, jak należy. Na początek prezentujemy logo imprezy, które podobnie jak rok temu przygotował dla nas Adam Biźnia. Dziękujemy!

Na facebookowej stronie wydarzenia z czasem będziemy odkrywać kolejne karty związane z organizacją Gubiszlaków, a na razie poinformujemy tylko, że zapisy wystartują już w marcu i podobnie, jak przed rokiem - wcześniejsze zgłoszenie gwarantuje niższe wpisowe.

Rusza Puchar Podkarpacia w MnO

W pierwszy weekend marca rusza kolejna, 9. edycja Pucharu Podkarpacia w Marszach na Orientację. W tym roku podkarpacki aktyw PInO do pucharowej rywalizacji zaliczył cztery InO-eventy: „RZ InO”, „Wiosenną InOManię”, „ChononaMarsze#5” oraz „XI Budzyń”. Najważniejsze informacje o poszczególnych rundach Pucharu będą uzupełniane także na stronie Podkarpackiej Komisji InO w zakładce 'PUCHAR PODKARPACIA W MNO'.

Street-O #02 na Marymoncie

Street-O logoOto więc nadchodzi druga (niepilotażowa) edycja Street-O. Myszkować będzie można po Marymoncie we wtorek, 20 lutego, od 18:30 aż do 21:00. Ale tylko w ramach wybranego limitu czasowego! Bo tym razem oprócz klasycznych 60 minut można zdecydować się na bieganie półtoragodzinne. Nowy, 90-minutowy limit jest dedykowany tym, którzy czują niedosyt po godzinnych sprintach, mają większe zasoby glikogenu w mięśniach oraz piechurom, którzy też są przecież mile widziani.

Wyniki Orientu 2018

XLI Orient już za nami. Dziękuję licznie zgromadzonym uczestnikom. Mimo, że słońca nie było, a temperatura oscylowała w okolicach 0 to warunki atmosferyczne sprzyjały rywalizacji. Jednak na samym początku imprezy Mazowiecka KInO wyróżniła najlepszych w 50 (historycznym) Konkursie o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza oraz wyróżniła organizatorów za naklepsze imprezy i etapy w 2017 r. Sędziami i obserwatorami imprez byli sami uczestnicy i to ich głosami wyróżniono najlepszych.

Kusaki z BePeKami

W ostatni dzień karnawału serdecznie zapraszamy na drugą część Kusaków. Centrum zawodów będzie zlokalizowane pod gołym niebem w Parku Znicza. Start czynny od 18:15.

W ofercie dwia trasy marszowe (jedna dla początkujących, a druga trochę trudniejsza :) )

Dodatkowo proponujemy trasę BPK #06, na której można startować zarówno przed, po albo zamiast trasy marszowej - zapisy jak zwykle w niezawodnym systemie zgłoszeń.

Trzecia runda za pasem

Serdecznie zapraszam do udziału w trzeciej rundzie FalInO, która odbędzie się już za tydzień, jak zwykle w warszawskiej Falenicy. Będzie to przedostatnia okazja do poprawienia swoich zdobyczy punktowych w klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji cyklu. Trasy ponownie w formie biegu klasycznego z wyjątkiem tych dla dzieci biegających wokół szkoły. Dla nich przygotowany będzie scorelauf, czyli kolejność potwierdzania punktów kontrolnych zawodnicy wybierają sobie sami.

Strony