Marzec 2018

Kwietniowe MP w RJnO

Według kalendarza CTZ na 2018 rok pierwsze tegoroczne Mistrzostwa Polski w RJnO mają odbyć się w dniach 21-22.04 w okolicach Milicza. Nawet ukazał się już Biuletyn (jakieś 3 tygodnie temu) na stronie baryczrjno.pl, tylko szkoda, że prawie nikt o nim nie wie. Pierwszy termin tańszego wpisowego upływa już za tydzień 06.04 więc warto pospieszyć się z decyzją. Więcej szczegółów w biuletynie.

Zapowiedzi prasowe

W kwietniu przenosimy się z kolejną rundą Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację do powiatu Legionowskiego. Udało nam się tutaj nawiązać bardzo dobre kontakty z Michałem Machnackim, czyli redaktorem Gazety Powiatowej, któremu bardzo przypadł do gustu nasz cykl imprez rowerowych. Startował w ubiegłym roku w Choszczówce, a teraz wybiera się do Chotomowa, gdzie 15. kwietnia odbędą się dwa etapy trzeciej rundy Pucharu.

Niższe wpisowe do końca marca!

Witamy serdecznie i przypominamy, że tylko do końca marca obowiązuje niższe wpisowe na tegoroczne "Gubiszlaki", które odbędą się w nocy z 9 na 10 czerwca. Dla uczestników przygotowane zostały 4 trasy do wyboru - 2 piesze i 2 rowerowe o różnej długości, więc każdy sympatyk nocnego szwendania się po lesie powinien znaleźć coś dla siebie.

Słoneczna runda

Zbliża się Teleexpress, więc najwyższy czas na opublikowanie wyników drugiego dnia pierwszej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbyła się dzisiaj w warszawskiej Wesołej. Na zawody w oba dni przyjechało 77 zawodników, czyli całkiem spora liczba i tegoroczny rekord frekwencji :) Pogoda wspaniała, rano chłodno, potem z każdą godziną coraz cieplej. Atmosfera piknikowa, więc wszyscy bawili się bardzo dobrze.

II BazInO

"W sobotę nie ma nas w domu" - spędź razem z nami aktywnie sobotę 21 kwietnia 2018 r.

Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim zaprasza serdecznie na II BazInO - już II edycję Wiosennego Marszu na Orientację organizowanego w lasach powiatu mińskiego.

W tym roku zmagać się z mapą będziemy w Chrośli (gm. Dębe Wielkie), a baza imprezy będzie zlokalizowana w Domu Kultury w Chrośli, tuż przy stacji PKP Wrzosów.

Sezon rozpoczęty

Sezon 2018 w rowerowej jeździe na orientację na Mazowszu można uważać za rozpoczęty. Początek był bardzo udany. Dzisiaj wystartowało 48 uczestników w wieku od 4 do 74 lat, więc potwierdza się opinia, że jest to świetna forma aktywnego spędzania czasu na łonie natury dla wszystkich. Wiele osób uczestniczyło w rywalizacji Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO po raz pierwszy i mam nadzieję, że wszyscy wynieśli z tego bardzo pozytywne wrażenia. Zwycięzcami są wszyscy, którzy podjęli rękawice i przyjechali odnajdywać w terenie przy pomocy mapki biało-pomarańczowe lampioniki.

VIII Niepoślipka

Koleżanki i Koledzy! 
Proszę wyjąć z szaf i odkurzyć  Wasze książeczki InO, bo szykuje się spora dostawa punktów do odznaki. W połowie kwietnia w Zielonce odbędzie się 2 runda Pucharu Polski w MnO oraz 6 runda Pucharu Polski Młodzieży. Za każdy etap można otrzymać aż 4 punkty, a dodatkowo przewidujemy jednopunktowe trasy dodatkowe.

Ruszamy... ponownie

Tym razem to już na pewno ruszamy w najbliższy weekend (24-25 marca) z pierwszą rundą Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w warszawskiej Wesołej. W sobotę starty zaczynają się po południu, a w niedzielę to już od godz.9:00, żeby można było jeszcze zdążyć na trening ABC organizowany tego dnia o godz. 11:00 przez OK!Sport w pobliskim Aleksandrowie.

W tzw. międzyczasie udało się opracować komunikaty techniczne kolejnych rund w Komornicy i Chotomowie (załączniki poniżej, a zapisy w systemie zgłoszeniowym) oraz dopracować regulamin tegorocznej nowości, czyli Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Można go znaleźć, wraz z terminarzem na nowo powstałej stronie cyklu, czyli tutaj. Zapraszamy do poczytania, bowiem pierwsze zawody tego cyklu, czyli Wiosenne 360° zaplanowane są już na 14 kwietnia.

Strony