Kwiecień 2018

Pani Helena już z nami nie wystartuje

To był 1 maja 1994 roku, Pan Mieczysław przyjechał na zawody sam.
Zapytaliśmy, co naturalne, gdzie jest Żona
"W szpitalu"
Boże, czy coś poważnego ??? - każdy by tak spytał.
"Eee tam ... raka miała, pierś jej odjęli"

Tamte zawody wygrała.

Wygrała wiele innych.

Niestety, dziś Helena Zielczyńska zmieniła kategorię.

Pierwszy maraton za nami

Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację za nami. Wystartowało równo pięćdziesięciu śmiałków na trzech trasach. Wyniki już od niedzieli dostępne są na stronie organizatora Wiosennych 360°, czyli Stowarzyszenia Team 360°. Teraz pojawiły się one także, wraz z aktualną klasyfikacją generalną na stronie cyklu. Po pierwszej analizie wyników został dokonany podział na tras na męskie i żeńskie. Mam nadzieję, że usatysfakcjonuje to zarówno nasze piękne panie (będą rywalizowały o zdobycze punktowe bezpośrednio pomiędzy sobą) i dodatkowo nie wpędzi w niepotrzebny stres niektórych Panów.

Comming-out orienteeringu

Mamy przyjemność poinformować wszystkich, że biegi na orientację oficjalnie przestają być sportem niszowym. Dlaczego? Bo od tego sezonu wchodzą w repertuar dyscyplin występujących w ofercie sklepów sieci Decathlon w Polsce. Z tej okazji w Decathlon Targówek odbędzie się w najbliższy weekend impreza zatytułowana „Orienteering dla Każdego by Decathlon”, współorganizowana przez Klub Imprez na Orientację Stowarzysze.

Ostatni dzwonek na RJnO w Miliczu

To już ostatni dzwonek na zgłoszenie się na Puchar Doliny Baryczy, pierwszą okazję w tym roku do zdobycia medalu Mistrzostw Polski w RJnO. Zgłoszenia będą przyjmowane dzisiaj (wtorek) do końca dnia, ewentualnie w dniu zawodów (ale to już niezbyt pewna opcja).

Wszystkie informacje można znaleźć na stronie organizatorów: http://baryczrjno.pl/

Zegar tyka... już niedługo ruszymy Tropem Misia

Tropem MisiaDo zamknięcia zgłoszeń na Ogólnopolskie Marsze na Orientację Tropem Misia zostało już parę dni!
Serdecznie zapraszamy do zapisów i uczestnictwa w zawodach. Zima na dobre nas opuściła i dała wolną drogę wiośnie, czekają na Was 2 etapy dzienne i 1 nocny w przepięknych okolicznościach przyrody.

Formularz zgłoszeń: https://goo.gl/forms/qER27Dlyn9LbVYyi1
Szczegóły na stronie: https://skroty.eu.org/imprezy/2018/tropem-misia-2018/

Ostatnie 3 dni zgłoszeń na II BazInO!

Już za niecały tydzień odbędzie się II BazInO - Wiosenny Marsz na Orientację w Chrośli (gm. Dębe Wielkie) organizowany przez Harcerski Oddział PTTK w Mińsku Mazowieckim. Jest to impreza dwuetapowa o randze W-2, z etapami dodatkowymi.

Więcej informacji w regulaminie i wydarzeniu na facebooku.

Kwiecień zaliczony

Trzecia runda i po raz trzeci piękna pogoda - w tym sezonie na razie szczęście dopisuje zawodnikom startującym w Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dzisiaj odbyła się pierwsza z krótszych, jednodniowych rund Pucharu dzielących weekend z zawodami zaliczanymi do Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Areną zmagań ponownie były gościnne Lasy Chotomowskie.

Odznaczeni

Niektórzy uczestnicy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację dokonali weryfikacji książeczek InO i w ten sposób stali się oficjalnymi posiadaczami odznaki InO w stopniu popularnym 11 osób, brązowym 4 osoby i srebrnym 1 osoba. Zachęcam pozostałe osoby do zostawienia podczas najbliższej rundy w Chotomowie do zostawienia swoich książeczek InO w biurze zawodów.

Strony