Maj 2018

Uchylamy rąbka tajemnicy

Postanowiłem na zachętę ujawnić, że trasa sportowa na poniedziałkowej imprezie będzie według mojej wiedzy debiutem w Polsce systemu elektronicznego potwierdzania PK opartego o inicjatywę Open Timing Control (OTimCon). Można więc oczekiwać kompletnych wyników z międzyczasami oraz trasy z punktami wielokrotnymi smiley Zapraszam więc do zgłaszania się - zgłoszeni startują bezpłatnie!

Niższe wpisowe na Gubiszlaki do 30 maja

Miło nam poinformować, że dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu od Miasta Otwock, oraz Starostwa Powiatowego w Otwocku mogliśmy obniżyć kwotę wpisowego dla uczestnikow Gubiszlaków!

Pozostał jeszcze tylko tydzień zapisów w niższej cenie - 20 złotych od osoby. Po 30 maja wpisowe wzrasta do 30 złotych od osoby, więc nie warto zwlekać.

World Orienteering Day z Klubem InO Stowarzysze

Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE oraz Decathlon Polska mają przyjemność zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania Światowego Dnia Orienteeringu.

Spotykamy się w poniedziałek 28 maja, o godzinie 18.00 w Parku Praskim. Przygotujemy tam dla Was dwie trasy: zakręconą i szybką trasę sportową - dla tych wybieganych i obeznanych z tematem oraz familijną, na którą możecie zaprosić swoich niezorientowanych znajomych - pokażemy im o co chodzi i spróbujemy zarazić naszą wspólną pasją.

Czas na maraton

Kolejny półmetek naszych cyklów dotyczy Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację, którego trzecia runda odbędzie się w niedzielę (17 czerwca). Zawody są także zaliczane do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację 2018, więc z pewnością będzie się z kim pościgać. Centrum zawodów usytuowane będzie we wsi Lasek koło Celestynowa przy wiatach i boisku piłkarskim. Do startu zostały już tylko cztery tygodnie, więc czas opublikować więcej informacji, które w postaci komunikatu technicznego można znaleźć w załączniku poniżej.

Pucharowy półmetek

Wielkie dzięki Adamowi za bardzo dobrą organizację VI rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Kobyłce i Wołominie. Mapy jak zwykle były bardzo dobre, trasy ciekawe, a teren wymagający, więc wszyscy dobrze się bawili.

Tradycyjnie w czerwcu osiągamy półmetek Pucharu. Kolejna, siódma runda odbędzie się w sobotę (16 czerwca) w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów. O urokach miejsca nie ma się co rozpisywać, trzeba po prostu przyjechać i samemu zobaczyć. Szczególnie dużo ciekawych atrakcji znajdą tam dzieci. W programie jak zwykle dwa starty (sprint i średni). Teren jeszcze na rowerach nie śmigany, mapy aktualne, więc ściganie zapowiada się ciekawie.

Białe Błota na sucho

Dzisiaj została dokończona 6 runda Wszechpucharu. Miejscem zmagań był tym razem Wołomin, a start znajdował się w pobliżu rezerwatu Białe Błota. Na szczęście pogoda dopisała, było słonecznie i błota raczej nie było, ewentualnie piach. Na starcie pojawiło się blisko 50 osób aby zmierzyć się z dystansem długim.

Kacze Doły

Pierwszy dzień 6. rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej jeździe na Orientację za nami. Prawie 50 osób przyjechało dzisiaj do Kobyłki powalczyć o kolejne punkty do rankingu, ale również zmierzyć się z ciekawym terenem oraz aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Wiosna przyszła - czas na WiMnO!

Klub InO STOWARZYSZE serdecznie zaprasza na XX Wiosenne Marsze na Orientację "WiMnO 2018". Tym razem spotykamy się w sobotę 19 maja a areną zmagań będą urokliwe Lasy Legionowskie :)

Tegoroczne zawody, tak jak rok temu, inaugurują Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację.

W ofercie mamy po dwa etapy piesze na trasach turystycznych (dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych) oraz 60-minutowy rogaining (na pełnej mapie do bno).

Prasówka i Kobyłka

Kolejna relacja prasowa ze zmagań uczestników Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Dąbkowiźnie w Gazecie Powiatowej z Legionowa jest dostępna tutaj. Zachęcam do przeczytania i no oczywiście do uczestnictwa w kolejnej, szóstej rundzie Pucharu która odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 19 maja w Kobyłce (Uwaga: czas startu przesunięty o godzinę do przodu, czyli na 10:30, bowiem wcześniej strażacy organizują bieg charytatywny dla swojego kolegi i lepiej nie wchodzić ogniowym stróżom w drogę). W niedzielę, 20 maja zawody przeniosą się do Wołomina (tutaj czas startu bez zmian).

Wiosenna Hała - po krętych wąwozach

Zapraszam na imprezę Wiosenna Hała, która odbędzie się 20 maja w pięknej okolicy Kazimierza Dolnego. Tereny mają bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu przez co nie będzie można się nudzić :) Długie i kręte wąwozy, ciekawa roślinność, dalekie panoramy z punktów widokowych to tylko niektóre z atrakcji :)

Strony