Włóczykij Trip Extreme - wyniki

W ostatni weekend w Gryfinie k/Szczecina odbyła się kolejna edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Włóczykij Trip Extreme. Na dwóch pieszych trasach o długościach 50 i 100 km wystartowało przeszło 200 uczestników. Obydwie były zaliczane do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, więc walka powinna być zacięta.

Niestety nie była. Zwycięzcy trasy 100-kilometrowej, czyli Michał Jędroszkowiak, Piotr Szaciłowski i Andrzej Buchajewicz, jak zwykle przyjechali na metę tramwajem z czasem 11h i 36' z pięciogodzinną przewagą nad następnym zawodnikiem. Najszybsza pani, czyli jak zwykle Sabina Giełzak, pokonała trasę w 17h 5'.

Na trasie krótkiej wygrał Bartej Jasiński z czasem 6h 28'. Osiem minut dłużej męczyli się w lesie Marek Galla, Władysław Selicki oraz Tomasz Marciniak. Najszybsza z pań, czyli Maria Kosińska, pokonała dystans 50 km w 7h 22'. Pełne wyniki zawodów można znaleźć w załączniku.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy hartu ducha. Jeśli komuś coś nie wyszło to kolejna piesza wycieczka tego typu już za niecałe dwa tygodnie w Gorzycach. Szczegóły w kalendarzu.