Kosmiczny weekend na rowerach

„Dawno temu w odległej galaktyce…” może tak rozpoczynać się będą wspomnienia po latach zawodników startujących w Rundzie V Międzygalaktycznego Pucharu w Rowerowej Jeździe na Orientację. Wszakże teren jego rozgrywania jest jakby oddzielną galaktyką wśród wschodnich lokalizacji pozostałych rund. 20 i 21 maja po raz drugi w historii zawitamy na zachodnie Mazowsze lecz w formie znacznie obszerniejszej niż poprzednio!

W sobotę na wszystkich czekają gościnne ścieżki komorowskich lasów. Spotykamy się nad zalewem w miejscu znanym z zeszłego roku. Wpierw wystartować będzie można na dystansie sprinterskim, który rozgrywać się będzie na podobnym obszarze jak w 2016 roku. Jednak przejechanie pierwszego dystansu nie przyniesie żadnych korzyści nawigacyjnych na średnim czyli drugim dystansie tego dnia .Rozgrywać się on będzie na innym terenie. Mapa została powiększona o obszar lasów sękocińskich a zawodnicy na dystansach czerwonym i czarnym będą przekraczać trasę S8 poprzez bezkolizyjny wiadukt. W terenie zostaną rozstawione aż 33 punkty kontrolne.

Wisienką na torcie podczas tego kosmicznego weekendu będzie dystans długi w niedzielę. Zawody odbywać się będą na zupełnie nowej mapie obejmującej teren lasów Podkowy Leśnej i Nadarzyna. W ramach urozmaicenia rozgrywki zawodnicy tras czerwonej i czarnej otrzymają dwie mapy. Na najdłuższym dystansie do odnalezienia będzie 38 punktów. Baza mieścić się będzie na południowym skraju mapy przy stadionie w Nadarzynie.

Komunikat startowy znajdziecie poniżej, a zapisy są już otwarte w systemie zgłoszeniowym.

Żyjcie długo i szczęśliwie!

ZałącznikWielkość
PDF icon PWiM_RJnO_2017_Runda_5_Komunikat.pdf1.01 MB

Komentarze

Pojawiły się wydarzenia na

Pojawiły się wydarzenia na Facebook pozwalające łatwiej promować nasze zawody wśród skomputeryzowanych znajomych:

https://www.facebook.com/events/487821008216679

https://www.facebook.com/events/410312872701043

Mam też bardzą miłą niespodziankę. Wśród wszystkich startujących w oba dni zawodów rozlosowane będą dwa upominki. Losowanie nastąpi wieczorem w sobotę, a nagrody będzie można odebrać w niedzielę. Są to: książka o tematyce biegów górskich, przydatny gadżet rowerowy.

Zapraszam!