Kosmiczny weekend nadchodzi

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od kolejnej rundy Pucharu. Zgłaszać się można do piątku, do godziny 14:00. Przypominamy, że wśród osób startujących zostaną rozlosowane dwa upominki. Trzeba być zapisanym na oba dni i wystartować w sobotę. Nagroda do odebrania podczas niedzielnych zawodów, w przypadku nieobecności nagroda przepada.

Po ostatnich weryfikacjach w terenie z rywalizacji odpadł jeden punkt na trasie czarnej podczas sobotniego średniaka. Pozostałe dystanse i ilości punktów bez zmian. Radzimy poćwiczyć składanie map, ponieważ na większej ilości tras będzie ona serwowana w formacie A3. Dzięki temu jeździć będziemy tylko na standardowych skalach 1:7500, 1:10000, 1:15:000.

Charakterystyka tras przedstawia się następująco. Sprint to bardzo gęsta drożnia, gdzie pomimo szybkich i ubitych ścieżek należy jechać bardzo uważnie. Drugi sobotni dystans będzie interwałowy z dosyć łatwą nawigacją. Punkty będę znajdować się w skupiskach pomiędzy którymi przejazd będzie bardzo prosty i szybki. Dystans długi w niedzielę powinien wszystkim przypaść do gustu. Piękny las z szybkimi ścieżkami i duktami, prawie nie ma piachu. Trasa czarna i czerwona to dwie mapy i przejazd w formie sztafety jednoosobowej. Wpierw należy przejechać trasę z pierwszej mapy i po przejeżdzie przez miejsce startu/mety zmieniamy mapę i kontynuujemy zmagania.

W załączniku zaaktualizowany komunikat.

Zapraszamy!

Komentarze

Szykuję się upalna pogoda w

Szykuję się upalna pogoda w weekend dlatego, aby podczas wymyślania wariantów nie przegrzać Waszych mózgów zmniejszeniu uległa ilość punktów w niedzielę. Na szczęście chłodzenie podczas jazdy jest zapewnione przez długość dystanów, które nie uległy skróceniu. :)

Wyjątkiem jest trasa zielona, która w celu popularyzacji naszych zawodów osiągnęłą kilometraże jednocyfrowe na dystansie średnim i długim.

Poprawiony komunikat jest dołączony do powyżej.
 

Część punktów już wisi w

Część punktów już wisi w terenie. Warunki bardzo dobre, las bardzo szybki i urokliwy. Z jednej strony chce się szybko jechać, z drugiej podziwiać krajobraz. Trudny wybór. :)

Ze względu na prowadzone ścinki drzew w niektórych miejscach można będzie się natknąć na zwalone drzewa. Niestety sytuacja jest na tyle dynamiczna, że mapa nie zostanie zaaktulizowana pod tym względem.  Jednak przy odrobinie szczęścia nie wpłynie to zbytnio na jazdę.

To będzie bardzo fajna Runda

To będzie bardzo fajna Runda PWiM w RJnO i na pewno warto się wyrobić ze zgłoszeniem pozostało niewiele czasu niecałe 14 godzin, później nie ma zmiłuj i opłata wzrasta, a map wcale nie musi wystarczyć dla spóźnialskich - formaty duże A-3 i tylko po 2 sztuki w kategorii będą w zapasie i niestety nie da się dodrukować jak ktoś zadzwoni lub napisze po 14:00, że chce startować, po prostu przyjedzie i pokibicuje uczestnikom zmagań. .