Lato w Komorowie

Bez wątpliwości można powiedzieć, że dzisiaj w Komorowie odbyla się pierwsza letnia runda Pucharu w RJnO. Słupki rtęci dochodziły do 30 stopni, do tego bezchmurne niebo. Z możliwości startu skorzystało dziś 45 osób na dystansie sprinterskim i 40 osób na dystansie średnim, w tym wiele osób, które swoją przygodę z orientacją właśnie zaczęły.


Biuro zawodów. Autor zdjęcia: Karolina Pacek

Dystans sprinterski to istne wyzwanie nawigacyjne. Szybkie ścieżki kusiły do osiągnięcia wysokich prędkości, ale było to bardzo zdradliwe. Gęsta drożnia potrafiła się odpłacić niespodzianką w postaci przejechanego skrzyżowania. Nie mieliśmy dziś osoby, która przejechałaby trasę bezbłędnie!

W porównaniu do zeszłego roku nastąpiła duża zmiana w obszarze na jakim trzeba było się mierzyć z dystansem średnim. Aby nie męczyć zawodników "przeklętym" komorowskim lasem punkty umieszczone były na wschodzie od startu. Jakże inne warunki tam panowały. Szybka trasa, która wybaczała błędy i zupełnie inny krajobraz pełen urokliwych duktów leśnych. Ciekawosta to zawitanie zawodów na orientację w okolice Sękocina po latach przerwy. Dla zainteresowanych rozwojem leśnictwa w Polsce podaję link do mapy do BnO z 1985 roku, która zawiera obszar dzisiejszych zmagań (nazwiska autorów jakieś znajome). Można sobie sprawdzić jakich przeobrażeń dokonano na tym terenie.

Wyniki jak i wszystkie mapy dostępne są już na stronie pucharowej.

Zgodnie z informacją przekazywaną poprzednio, osoby zapisane na oba dni zawodów brały udział w losowaniu dwóch upominków i tak:

  • zapięcie do roweru wygrywa Mariusz Olbryś
  • książkę wygrywa Szymon Synaszko

Nagrody będą do odbioru tylko jutro w biurze zawodów.

A jutrzejsze zawody przenoszą się na nowy teren z dziewiczą i mamy nadzieję aktualną mapą. Las Młochowski znajdujący się pomiędzy Podkową Leśną a Nadarzynem będzie areną zmagań na dystansie długim. Jego charakterystyka to mieszanka tras z dzisiejszego sprintu, średniego i oryginalności tego terenu. Jesteśmy pewni, że przypadnie ona do gustu wszystkim startującym.

Biuro zawodów czynne jutro od godziny 9:30 przy stadionie gminnym w Nadarzynie.