Czas na wakacje

Sporo osób zadawało mi pytanie co to takiego dystans medium. Spieszę zatem poinformować, że jest to nowy dystans, który od tego roku będzie rozgrywany podczas Mistrzostw Świata - ze startu masowego. Długość trasy to coś pomiędzy dystansem średnim, a klasycznym, czyli czas zwycięzcy powinien wynosić mniej więcej tyle, ile dzisiaj na trasie jeździli najlepsi zawodnicy na trasie niebieskiej, czerwonej i czarnej.

Dzisiejsza formuła była trochę inna, bo bez startu masowego, ale podczas Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację najważniejsza jest wygoda zawodników, którzy bardzo sobie cenią możliwość wystartowania w dowolnej chwili z podanego zakresu pracy startu. Tutaj żadnych rewolucji nie będę robił i uważam, że dobrze jest tak, jak jest.

Dzisiaj mieliśmy okazję pojeździć po zupełnie nowym terenie. Za mało ciekawy do biegu na orientacje, za to do rowerowej odmiany tego sportu idealny. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli przyjemne wrażenia z pokonania dwóch pętli dzisiejszych tras. Wyniki i mapy z trasami można już oglądać na stronie cyklu. W wynikach po najechaniu myszą na czas ukaże się chmurka z międzyczasem po pokonaniu pierwszej części trasy.

Teraz wreszcie nadchodzi czas letniej kanikuły i można będzie nabrać sił przed pięcioma ostatnimi rundami Pucharu, które odbędą się we wrześniu i październiku. Życzę zatem wszystkim udanych wakacji i do zobaczenia w pierwszy weekend września.