Wrześniowa kampania rowerowa

Mam nadzieję, że wszyscy nabrali sił po letniej kanikule i przystąpią ze wzmożoną siłą do końcowej rywalizacji zarówno w Pucharze Warszawy i Mazowsza, jak i Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w Rowerowej Jeździe n Orientację. Życie nie znosi stabilności, więc mamy kolejne drobne zmiany w kalendarzu idące, mam nadzieję, w kierunku spodziewanym przez uczestników naszych rowerowych rekreacji.

Wrzesień będzie bardzo owocny w starty i zgodnie z planem zaczynamy już w pierwszy weekend ósmą rundą, która odbędzie się w sobotę w Regucie (sprint i dystans średni) oraz w niedzielę w Chotomowie (scorelauf).

Aby nie wypaść z rytmu już w następnym tygodniu odbędzie się kolejna, dziewiąta runda Pucharu, która będzie jednocześnie trzecią rundą Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w RJnO. Tu na uczestników czekać będzie zaktualizowana mapa Falenicy. Start i meta w sobotę zlokalizowane będą w schronisku PTSM Jazz-Poll w Falenicy, gdzie odbędą się 2 etapy (sprint i dystans średni) i naprawdę będzie się działo.

W niedzielę, czyli 10 września, przenosimy się w zupełnie nowe miejsce, czyli do Centrum Sportu Rekreacyjnego "Nadwiśle", gdzie na uczestników czekać będzie zupełnie nowa mapa i tereny po raz pierwszy użyte w orientacji sportowej w Polsce. Jakby tego było mało, w tym samym czasie odbywać się będzie w tym miejscu Piknik Sportowo Rekreacyjny organizowany przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wawer. Dla rowerzystów niesamowita gratka, bo będzie możliwość poszalenia na zupełnie nowym obiekcie do Pumtracka oddanym do użytkowania w lipcu br. Co to takiego, to najlepiej przyjechać i spróbować samemu - naprawdę fajna zabawa.

Dodatkowa nowość tegorocznego, to nadprogramowa czwarta runda rywalizacji w cyklu Grand Prix Wawra, która tym samym będzie bardziej ekscytująca i zacięta. Mieszkańcy Dzielnicy Wawer mają w dniach 9-10 września start gratis, ale muszą pamiętać o zgłoszeniu się na zawody w terminie. 

Komunikaty techniczne rundy ósmej rozgrywanej pod patronatem Dnia Dużego Rozmiaru oraz dziewiątej (Międzynarodowy Dzień Urody) można znaleźć poniżej oraz na stronie cyklu. Zgłoszenia są już otwarte, więc do dzieła.