Finałowa runda Grand Prix

Przedostatnia, jedenasta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację odbędzie się w Międzylesiu w dniach 21-22 października, czyli w dniu Caps Locka. Będzie to jednocześnie czwarta, czyli ostatnia runda Grand Prix Dzielnicy Wawer Miasta Stołecznego Warszawy w RJnO, więc jest to ostatnia szansa na poprawienie swoich wyników w tej klasyfikacji.

W sobotę rywalizować będziemy na dystansie sprinterskim i średnim, a centrum zawodów będzie się mieściło w środku lasu przy wiacie nad Czarnym Stawem. W niedzielę zawody przeniosą się w okolice Szkoły Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego 2, gdzie zlokalizowany będzie start i meta dystansu klasycznego.

Zapisy są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym. Warto przypomnieć, że mieszkańcy Dzielnicy Wawer zgłoszeni w terminie mają start w tej rundzie za darmo, więc nie warto przegapić takiej okazji. Zachęcam do zapoznania się z załączonym poniżej komunikatem technicznym zawodów. Przy okazji można poczytać ostatni numer Wiadomości Sąsiedzkich w których na stronie 10 znajdziecie artykuł promujący ostatnie pucharowe rundy w tym roku. Serdecznie zapraszam.

Komentarze

Dodany jest załącznik

Dodany jest załącznik zawierający listę potencjalnych właścicieli roweru firmy Wheeler Polska (a nie Heller Polska jak podano w artykule w pdf), który będzie losowany podczas zakończenia sezonu. Jest to stan po 10 rundach, a do końca pozostały jeszcze 2. Kilka osób musi jeszcze powalczyć (wystartować w kolejnych rundach), część jest już spokojna, ale może zwiększyć swoje szanse poprzez zwiększenie liczby kuponów ze swoim nazwiskiem.
Dla przypomnienia - aby być uprawnionym do losowania roweru należy podczas całego sezonu wystartować w przynajmniej jednym etapie w co najmniej 9 rundach. Za start w 9 rundach otrzymuje się jeden kupon, za każdą kolejną rundę - kolejny kupon, max. 4 kupony za start we wszystkich 12 rundach.
Być może brzmi to skomplikowanie więc podam kilka dodatkowych wyjaśnień:
1. Każda runda składa się z trzech etapów. Start w jednym etapie lub we wszystkich trzech danej rundy jest traktowany tak samo - był start w rundzie. Wynik NKL lub PK jest traktowany jako udział w rundzie.
2. Może okazać się, że 9 > 24. Brzmi nielogicznie, ale ... Czysto teoretycznie może okazać się, że jeden zawodnik (A) wystartuje tylko 9 razy - po jednym starcie w różnych rundach (np. tylko na sprintach). Ponieważ będzie miał starty w 9 różnych rundach to będzie przysługiwał mu jeden kupon na losowanie roweru. Inny zawodnik (B) wystartował 24 razy - wszystkie 3 starty w 8 rundach, ale nie będzie brany pod uwagę przy losowaniu roweru ze względu na brak tego jeszcze jednego startu w jeszcze jednej (dziewiątej) rundzie.

W tej chwili Czarny Staw jest

W tej chwili Czarny Staw jest zapełniony wodą i wygląda super. Musiałem zaktualizować mapę bowiem jak nie ma wody wówczas można przejechać przez Staw drogą. Warto w sobotę wystartować w miarę szybko bowiem od 12:00 spodziewane są przelotne opady deszczu. Niedziela bez opadów tyle co mogę zapewnić oprócz super przygotowanych tras. Zgłoszenia zamykam jutro o 14:00 czyli jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji.

I wszystko gotowe - Ci co się

I wszystko gotowe - Ci co się nie zgłosili, a chcą wystartować muszą przyjacheć odpowiednio wcześnie bowiem nie drukowałem zbyt wielu map na zapas - po 2-3 na daną trasę. Pogoda będzie ok w sobotę do 12 bez opadów w niedzielę też bez deszczu.