Ostatnie rowerowe podrygi w tym roku

Zapowiada się przyjemna końcówka tegorocznego sezonu w rowerowej jeździe na orientację. Mam nadzieję, że pogoda wreszcie pokaże wszystkie swoje uroki i będziemy mogli startować w promieniach słońca podziwiając piękną polską złotą jesień. Ale po kolei.

Już za tydzień (21-22 października) w Międzylesiu koniec rywalizacji w Grand Prix Dzielnicy Wawer M. St. Warszawy w RJnO. Komunikat techniczny był już publikowany, więc wszystko powinno być jasne. Będzie to jednocześnie jedenasta, przedostatnia runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO.

Kolejny weekend (28-29 października) to małżeństwo z Podkurkiem i okazja do zmierzenia się z niejeżdżonym dotychczas terenem. W sobotę start i meta zlokalizowane będą przy pięknym zabytkowym drewnianym kościele w Gliniance któremu patronuje Święty Wawrzyniec. Właśnie ten kościół jest filmową parafią Ojca Mateusza, którego gorąco zapraszamy do udziału w zawodach (rower przecież ma). W tym dniu będzie można skorzystać z wielu innych atrakcji przygotowanych przez zespół organizatorów tegorocznego Podkurka. Wśród nich ognisko, kiełbaski, zwiedzanie Izby Regionalnej, konkurs rzutu jajem, więc warto zarezerwować sobie troszkę więcej czasu. W niedzielę centrum zawodów będzie znajdować się w Malcanowie. Będą to dwa ostatnie starty pucharowe w tym roku, więc po zawodach wszystko będzie już jasne. 

Kolejny weekend (4-5 listopada) to tradycyjnie Zakończenie Sezonu w formie mini maratonie w sobotę (można startować indywidualnie lub w parach) oraz niedzielnego scorelaufu czasowego. Po wszystkim nastąpi wielka gala wręczenia medali, nagród oraz, na koniec, losowanie roweru ufundowanego przez firmę Wheeler. Obecność obowiązkowa, kto nie przyjdzie ten żadnych nagród, a tym bardziej roweru, nie dostanie. W zeszłym roku jeden z młodych, utalentowanych zawodników losowanie przespał, bowiem nie wstał rano, aby przyjechać do Majdanu i teraz wszędzie musi chodzić na piechotę.

Komunikaty zawodów można znaleźć poniżej oraz na stronie Pucharu. Zapisy na wszystkie zapowiedziane imprezy są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym. Zapraszam i do zobaczenia na rowerowych ostatkach na Mazowszu.

Komentarze