Czas na maraton

Kolejny półmetek naszych cyklów dotyczy Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację, którego trzecia runda odbędzie się w niedzielę (17 czerwca). Zawody są także zaliczane do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację 2018, więc z pewnością będzie się z kim pościgać. Centrum zawodów usytuowane będzie we wsi Lasek koło Celestynowa przy wiatach i boisku piłkarskim. Do startu zostały już tylko cztery tygodnie, więc czas opublikować więcej informacji, które w postaci komunikatu technicznego można znaleźć w załączniku poniżej.

Pucharowy półmetek

Wielkie dzięki Adamowi za bardzo dobrą organizację VI rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Kobyłce i Wołominie. Mapy jak zwykle były bardzo dobre, trasy ciekawe, a teren wymagający, więc wszyscy dobrze się bawili.

Tradycyjnie w czerwcu osiągamy półmetek Pucharu. Kolejna, siódma runda odbędzie się w sobotę (16 czerwca) w Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów. O urokach miejsca nie ma się co rozpisywać, trzeba po prostu przyjechać i samemu zobaczyć. Szczególnie dużo ciekawych atrakcji znajdą tam dzieci. W programie jak zwykle dwa starty (sprint i średni). Teren jeszcze na rowerach nie śmigany, mapy aktualne, więc ściganie zapowiada się ciekawie.

Białe Błota na sucho

Dzisiaj została dokończona 6 runda Wszechpucharu. Miejscem zmagań był tym razem Wołomin, a start znajdował się w pobliżu rezerwatu Białe Błota. Na szczęście pogoda dopisała, było słonecznie i błota raczej nie było, ewentualnie piach. Na starcie pojawiło się blisko 50 osób aby zmierzyć się z dystansem długim.

Tradycyjnie najwięcej zawodników pojawiło się na trasie zielonej, która została wytyczona wokół rezerwatu/jeziora/terenu podmokłego (niepotrzebne skreślić) i przy jednym z punktów kontrolnych miłośnicy przyrody mogli stracić/spędzić sporo czasu np. słuchając żab. Wśród startujących pojawili się nawet bliźniacy, a ponieważ hasłem tej rundy był Światowy Dzień Bliźniąt to mieli start gratis.

Kacze Doły

Pierwszy dzień 6. rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej jeździe na Orientację za nami. Prawie 50 osób przyjechało dzisiaj do Kobyłki powalczyć o kolejne punkty do rankingu, ale również zmierzyć się z ciekawym terenem oraz aktywnie spędzić czas na łonie natury.

Wiosna przyszła - czas na WiMnO!

Klub InO STOWARZYSZE serdecznie zaprasza na XX Wiosenne Marsze na Orientację "WiMnO 2018". Tym razem spotykamy się w sobotę 19 maja a areną zmagań będą urokliwe Lasy Legionowskie :)

Tegoroczne zawody, tak jak rok temu, inaugurują Ogólnopolski Tydzień Turystycznych Imprez na Orientację.

W ofercie mamy po dwa etapy piesze na trasach turystycznych (dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych) oraz 60-minutowy rogaining (na pełnej mapie do bno).

Prasówka i Kobyłka

Kolejna relacja prasowa ze zmagań uczestników Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Dąbkowiźnie w Gazecie Powiatowej z Legionowa jest dostępna tutaj. Zachęcam do przeczytania i no oczywiście do uczestnictwa w kolejnej, szóstej rundzie Pucharu która odbędzie się w najbliższą sobotę, czyli 19 maja w Kobyłce (Uwaga: czas startu przesunięty o godzinę do przodu, czyli na 10:30, bowiem wcześniej strażacy organizują bieg charytatywny dla swojego kolegi i lepiej nie wchodzić ogniowym stróżom w drogę). W niedzielę, 20 maja zawody przeniosą się do Wołomina (tutaj czas startu bez zmian).

Wiosenna Hała - po krętych wąwozach

Zapraszam na imprezę Wiosenna Hała, która odbędzie się 20 maja w pięknej okolicy Kazimierza Dolnego. Tereny mają bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu przez co nie będzie można się nudzić :) Długie i kręte wąwozy, ciekawa roślinność, dalekie panoramy z punktów widokowych to tylko niektóre z atrakcji :)

Trudny etap

Tak w skrócie można powiedzieć o dzisiejszych zawodach piątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Dąbkowiźnie. Mapa dość stara, bowiem ostatnia aktualizacja miała miejsce ponad trzy lata temu. Sporo ścieżek było ledwo widocznych, ale po przejeździe 70 startujących dzisiaj zawodników część z nich odzyskała poprzednią świetność:) Dodatkowo super pogoda utrzymująca się od trzech tygodni spowodowała, że roślinność przy gruncie poszła żwawo w górę i dodatkowo przysłoniła sporo dróg. Jednocześnie pokonując trasy mogliśmy wdychać zapachy lata, bowiem w terenie wszystko kwitnie i jest bardzo kolorowo. Można więc śmiało powiedzieć, że ten start utkwi w pamięci większości uczestników.

Prasówka sąsiedzka

Tym razem w majowym wydaniu Wiadomości Sąsiedzkich z Wesołej znajdziemy aż dwa artykuły o orientacji rowerowej. Pierwszy na stronie 9. z relacją z Wiosennych 360°, a drugi na stronie 10 z podsumowaniem poprzedniego miesiąca oraz zapowiedziami najbliższych startów, z których dwa pierwsze czekają na nas już w ten weekend. Chodzi oczywiście o sobotnie DyMnO w Broku i kolejną rundę Pucharu Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację oraz niedzielną, piątą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Dąbkowiźnie, czyli po zawodach blisko na relaks nad Zalewem Zegrzyńskim.

I Sosnowe Klimaty

Serdecznie zapraszam na imprezę Sosnowe Klimaty organizowaną w ramach IV Ogólnopolskiego Tygodnia Turystycznych InO. Przygotowane są trasy marszowe TZ (dla zaawansowanych), TU (średniozaawansowanych) i TP (początkujących) oraz trzy biegowe: odpowiednio 10.5, 6.2, i 2.7 km (mapa Czajki z 1993 roku, dotąd nie używana na zawodach bno). Centrum zawodów na parkingu u zbiegu ulic Klasyków i Papieskiej w Warszawie Płudach.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Kacze Doły20/05 08:23karolawczoraj nasi (kadra
Wiosna przyszła - czas na17/05 19:54Barbara SzmytBnO podczas WiMnO odbędzie
Trudny etap16/05 23:17jolbCzuję się trochę wywołany
Prasówka i Kobyłka16/05 13:30awTutaj link do ich
Runda piąta i szósta16/05 13:27awUwaga! Zmiana godzin startu w
Wiosenna Hała - po krętych16/05 11:44Mateusz Mioduszewski20 maja w godzinach 08:00 -
Wiosenna Hała - po krętych15/05 07:24nkzJanek, dla przyjemności to
Wiosenna Hała - po krętych14/05 21:29janNo niestety nie jestem
Trudny etap14/05 16:25nkzHej. Ty to masz chyba już
Trudny etap14/05 15:04awRzeczywiście to był trudny
Runda piąta i szósta12/05 20:33janUwaga dla podróżujących z
Rekordowa frekwencja10/05 15:45nkzZrobiłem sobie takie szybkie
Rekordowa frekwencja09/05 23:03kedziorTo jeszcze ja wrzucę swój
Rekordowa frekwencja09/05 14:06nkzA byłaby możliwość
Rekordowa frekwencja09/05 09:32awTo są właśnie uroki
Subscribe to Front page feed