Rowery odroczone

Niestety, wszystkie znaki na niebie wskazują, że tym razem synoptycy się nie mylą i w sobotę będzie około 7-10 stopni poniżej zera w skali Celsjusza, a do tego rzęsisty opad śniegu. W takich warunkach atmosferycznych można przeprowadzać zawody w biegu na orientację, ale nie widzę sensu ścigania się na rowerach. Tym bardziej, że duża grupa rodziców raczej nie przyjedzie ze swoimi pociechami na taką ekstremę, bo i po co złapać grypę na zbliżające się święta.

Rajd wilczy, rajd dobry

Fatalna sprawa się stała, że na początku tego roku z listy imprez rajdowych wyleciał Ice Adventure Race. Za mało chętnych się zgłosiło, to nie wyszło. To jeden z moich ulubionych rajdów. No szkoda okrutna. Ten pierwszy start rajdowy (przynajmniej mój) wypadł w ubiegły weekend na Rajdzie Wilczym. Pierwszość w przyjemności mocno dała się odczuć na rowerze. Na 100-kilometrowym odcinku. Właściwie dalej czuć. Na rajdzie przecież nie tylko jeździliśmy na rowerze. Było bieganie na orientację, zadanie linowe i wyczekiwane kajaki w okolicznościach odpowiednich do pory roku...

Sąsiedzi o nas piszą

W jubileuszowym 200. wydaniu Wiadomości Sąsiedzkich cała (dziesiąta) strona poświęcona jest czekającym na nas w tym sezonie rowerowym atrakcjom. Można sobie poczytać zarówno o Pucharze Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, jak i Grand Prix Gminy Wawer m. st. Warszawy w tymże, a nawet o inaugurującym w tym roku Pucharze Mazowsza w Rowerowych Maratonach na Orientację. Sezon rowerowy w naszym sąsiedztwie w tym roku zapowiada się bardzo interesująco, więc jest o czym pisać.

Street Orienteering Falenica

Udało się też policzyć wyniki dzisiejszej rywalizacji podczas Street Orienteering. Jakby nie patrzeć, to jednak mozolna robota, aby to sprawdzić, a przede wszystkim doczytać się odpowiedzi. Wiem, że startował też Karol Cwalina w streeciku, ale wreszcie mogę użyć ulubionego powiedzenia kolegów ze Śląska, że gdzieś mi się zatraciła jego karta startowa. Spoko poszukam i uzupełnię wyniki, ale nie chcę przez to trzymać innych w niepewności.

Teraz damy wydmie odpocząć

Dziś mogliśmy w pełni poczuć powiew wiosny w powietrzu. Piękna pogody i wspaniała frekwencja podczas zakończenia zmagań w tegorocznej edycji FalInO sprawiła, że wszyscy opuszczali bazę zawodów z uśmiechem i nagrodami za trudy rywalizacji. Podczas zakończenia cyklu udało się wręczyć 70% dyplomów, 99% medali i 100% pucharów co należy uznać za bardzo dobry wynik w porównaniu z poprzednimi sezonami :)

Ogólnopolskie Marsze na Orientację Tropem Misia

W dniach 27-29.04.2018 roku zapraszamy w Bieszczady. Przygotujemy po trzy etapy w każdej kategorii wiekowej. Rajd posiada rangę Pucharu Polski Młodzieży oraz Pucharu Polski w marszach na orientację.

Szczegóły na stronie: https://skroty.eu.org/imprezy/2018/tropem-misia-2018/

System zgłoszeń: https://goo.gl/forms/qER27Dlyn9LbVYyi1

XXVI Nietypowe Marsze na Orientację

Serdecznie zapraszamy do Jastkowa koło Lublina w nowym terminie 11-13 maja 2018 na XXVI Nietypowe MnO. Klub InO Skróty wraz z SKKT Ornak przygotują dla Was marsze w randze Pucharu Polski Młodzieży w Marszach na Orientację. Zapraszamy do wspólnej wędrówki z mapą, po pięknych lasach Kozłowieckich.

Szczegóły na: https://skroty.eu.org/imprezy/2018/nietypowe-2018/

Zapraszamy do nowej formy zgłoszeń: https://goo.gl/forms/JXZmLTtuboba13Ty1

Bieg po voucher

Finałowy bieg XV Zimowych Biegów Górskich należy do Ligi Festiwalu Biegowego, można zbierać punkty w klasyfikacji „Najlepszy Góral”, można też będzie wygrać vouchery na starty w Krynicy.

Mamy 9 voucherów dla uczestników biegu na 10 km w dniu 10 marca – po 3 dla najlepszych kobiet i mężczyzn oraz 3 do rozlosowania wśród wszystkich zawodników biegu finałowego (losowanie z numerów startowych oddanych po biegu).

Ochotnicy poszukiwani...

Jako, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że orientacja z użyciem GPS'u w odmianie biegowej - czyli BPK'i znalazła swoje miejsce i chętnych uczestników, czas na próbę praktyczną, jak GPS sprawdza się w zawodach turystycznych. Zapraszam więc serdecznie odważnych 7 marca w okolice Nowego Miasta na imprezę weryfikującą moją koncepcję, jak takie imprezy mogłyby wyglądać.

"KOMUNIKAT TECHNICZNY"

LOKALIZACJA STARTU:
Przed Archiwum Głównym Akt Dawnych, ławeczka w stronę Freta –  jeśli się uda 
Lokalizacja na OpenStreetMap

DŁUGOŚĆ TRASY:
Ok. 5 km (w momencie finalizowania mapy 80% zwolenników opcji „Im dłużej tym lepiej :)”)

Start przewidziany jest w godzinach 18:00 – 18:30, ale górna granica podlega negocjacjom. Szczegóły i zasady punktacji oraz potwierdzania PK w regulaminieZapisy dla odmiany tym razem przez Google Forms. Pytanie o preferencje długości trasy to moja ankieta przy okazji :)

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
Rowery odroczone16/03 13:09janJazdy nie ma na zawodach, ale
Rowery odroczone16/03 12:31rafaelloSzkoda :( w ciężkich
Rowery odroczone15/03 15:09Misiek79Dobra decyzja Janku! Szkoda
Rowery odroczone15/03 12:33aw5 lat temu też były
Rowery odroczone15/03 11:10nkzNo ja już "stałem w
Rowery odroczone15/03 07:01JanowscyParę lat temu, jak przed
Rusza sezon rowerowy12/03 22:29nkzOd taki pomysł. Gdybym
BPK#5, czyli Bieg Wedla na09/03 12:27akrochI już po bieganiu. Było
BPK#5, czyli Bieg Wedla na07/03 10:33arashiJeśli komuś mało dwie
Ochotnicy poszukiwani...06/03 20:49arashiNie ma zakazu biegania, ale
Ochotnicy poszukiwani...06/03 00:36karolai jeszcze. jak będzie z
Ochotnicy poszukiwani...06/03 00:27karolaSuunto Spartan
Wielki finał i Street04/03 23:30janTrasy nie są długie i
Rusza sezon rowerowy04/03 22:47janOczywiście tradycja musi
Ochotnicy poszukiwani...04/03 22:36arashiNie znam się na zegarkach,
Subscribe to Front page feed