Zimne nóżki

Pierwszy trening ABC odbył się w dosyć mroźnej aurze, a jego hasłem przewodnim było 'ćwiczymy technikę'. Nie obyło się również bez wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Psotny organizator aby wyeliminować bieganie 'na czuja', 'na oko', 'na świecący z kilometra lampion' rozstawił stacje SI bez lampionów :) Taka sytuacja wymuszała dokładny wybór miejsca ataku i precyzyjne wchodzenie na punkt.

Zaproszenie do parku

XXII Zima na Pradze, w ramach której odbędzie się XIII Bieg Wedla na 4 trasach oraz spacer z kijkami,  to także marsze i biegi na orientację. Proponujemy spacer z mapą na trasach dla początkujących i całych rodzin, a także dla trochę bardziej doświadczonych zawodników. Biegacze z mapa mają 3 trasy do wyboru oraz, już po raz trzeci, trasę O-run. Będzie okazja spróbować swoich sił na nowej trasie BPK #5. A na mecie na wszystkich będzie czekał kubek gorącej czekolady.

Pokonać wikinga

17 listopada gościliśmy na legendarnym Anielinie uczestników dorocznej wyprawy Höst Öst. Grupa 70 skandynawów miała do wyboru dystanse 7,7km, 5,1km i 3,1km na mapie, którą sami określili jako "jeden z najszybszych i najprzyjemniejszych terenów z jakim przyszło im się spotkać".

Ruszamy w Falenicy

Już większość na pewno nie może się doczekać startu w tegorocznym cyklu falenickich biegów na orientację FalInO 2018. Nie ma co się dziwić, bowiem tegoroczna edycja rusza najpóźniej ze wszystkich dotychczasowych, ale godzina "0" zbliża się nieubłagalnie i do rozpoczęcia pierwszej rundy, która startuje 20 stycznia, zostały już tylko niecałe dwa tygodnie.

Snow & More & NBnO

Zimy na razie nie widać na horyzoncie, ale mam nadzieję, że jednak spadnie odpowiednia ilość białego puchu, która pozwoli na rozegranie kilku rund tegorocznego Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Póki co namawiam do lektury nr 3/2017/2018 magazynu NTN Snow & More 2017/2018. Zachęcam do nabycia, bo w środku znajdziecie sporo fajnych artykułów o nartach biegowych i nie tylko. Perełką tego wydania jest artykuł pióra Karoliny Pacek o NBnO.

Pucharek śniegowy

Jak co roku mamy nadzieję na śnieżną i mroźną zimę, a w raz z nią na powrót do naszego kalendarza zawodów Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Regulamin cyklu jest już gotowy, zima jak zwykle jeszcze nie, ale mamy nadzieję, że jednak w końcu nadejdzie i będzie można sobie poszaleć na nartach biegowych po mazowieckich lasach. Wraz z regulaminem powstała także nowa strona Pucharu na której, mamy nadzieję, pojawią się wkrótce terminy i komunikaty techniczne zawodów.

Wyniki i Protokół XVI Noworocznej-Bąbelkowej InO' 2018

Kolejna (XVI) Noworoczno-Bąbelkowa InO za nami, frekwencja dopisała, pogoda też... Punkty z lasu nie zginęły. Czas na wyniki. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom a w szczególności Renacie i Tomaszowi Łaskim, którzy wygrali w kategorii TZ i będą mieli przyjemność zorganizować XVII Bąbelkowe za rok.

FalInO już za niedługo

Już za niecałe 3 tygodnie, czyli 20 stycznia wystartują Zimowe Biegi Górskie w Falenicy, a wraz z nimi rozpocznie się nowy sezon FalInO, czyli towarzyszących im biegów na orientację po falenickiej wydmie i jej szeroko pojętych okolicach. Poorientować się w lesie z mapą będzie można już od godziny 9:15, zarówno przed biegiem górskich, po, jak i w jego trakcie, więc możliwości biegania będzie co niemiara.

#3Kroli

W święto Trzech Króli zapraszamy wszystkich entuzjastów orientacji na trochę ruchu z mapą, czyli na pierwszą odsłonę #3Kroli - Turystycznej Imprezy na Orientację w Mińsku Mazowieckim. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Harcerski Klub Turystyczny PTTK "Mobilek" w Mińsku Mazowieckim przy współpracy Harcerskiego Oddziału PTTK w Mińsku Mazowieckim i Hufca ZHP "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim.

Łazienkowe wyniki BPK-a

Szanowni Państwo, w związku z tym, że ubiegły weekend był niezwykle upojny pod względem mnogości imprez na orientację, to dopiero dzisiaj publikujemy wyniki i przebiegi piątkowego BPK-a. Jeśli kogoś nie było, to niech żałuje. Wszystko wypadło zgodnie z planem i oczekiwaniami. Wniosków z przelotów zawodniczych jest kilka: niektórzy biegali po rabatkach i nie wszyscy zaliczyli najładniejszy podbieg w Warszawie. Zalecam powtórkę w czasie wolnym. Garść statystyk oraz gps-we ślady można znaleźć poniżej.

Strony

Ostatnie komentarze

TematKiedyKtoCo
XVI Noworoczno-Bąbelkowa31/12 17:46akrochLiczę na
Regulamin i nowe terminy ZBG22/12 00:05Piotr JaworskiO której ruszą zapisy w II
Romantyzm BPK-a, pozytywizm17/12 21:42karolaDzięki Adam! Dodam tylko,
Romantyzm BPK-a, pozytywizm17/12 18:04awW tak pięknych
Romantyzm BPK-a, pozytywizm15/12 07:36karolaJeszcze mały komunikat od
Bieg po choinkę11/12 12:15klisakRegulamin nie dopuszcza do
Braki w wannie10/12 18:33karolaDrogi Darku, Uwaga
Braki w wannie10/12 10:42daroŁazienk(a)i nocą mogą
Puchar Bielan - wyniki i30/11 09:43Tadziu32167wkrótce?
Regulamin i nowe terminy ZBG30/11 09:41Tadziu32167Skandal!!!
Regulamin i nowe terminy ZBG23/11 21:47GRKM FILOSDLA  TYCH  CO 
Regulamin i nowe terminy ZBG22/11 19:44Ja0306Brawo. No hm, może zapisy na
Regulamin i nowe terminy ZBG22/11 10:56PITERApel do organizatora o
Regulamin i nowe terminy ZBG22/11 06:37energyMam to samo, wszedłem
Regulamin i nowe terminy ZBG21/11 22:21KwadiPodanie regulaminu - na dwa
Subscribe to Front page feed