Czerwiec 2016

Piłka na Kępie

Piłkarska gorączka trwa! Wszystkich fanów piłki kopanej (oraz tych mniej zainteresowanych bieganiem po murawie) zapraszamy do wstania sprzed ekrenów i wybrania się na spontaniczny trening z mapą na Kępie Potockiej. Już w najbliższą środę!

Regulamin dostępny na stronie Stowarzyszy, a zapisy jak zwykle w systemie zgłoszeniowym.

XII OMnO "InO Świętojańskie" już w sobotę!

To już ostatnie chwile na zgłoszenie się na XII Ogólnopolskie Marsze na Orientację "InO Świętojańskie" w Wólce Radzymińskiej. Na śmiałków czekają przygotowane mapy w kategoriach TZ, TU, TP oraz TKr. W międzyczasie będzie można również przejść tzw. zejściówkę i trasę miniInO. A wieczorem wspólny mecz Polska-Szwajcaria w ramach UEFA EURO 2016 w doborowym, orientalistycznym towarzystwie. Serdecznie zapraszamy!

Kosmate InOki zapraszają na grilla!

Stowarzysze serdecznie zapraszają na Ogólnopolskie Grillowanie Kosmatych InOków :) Szykuje się solidna dawka orientacji: w ofercie 10 etapów pieszych (MnO), trzy etapy rowerowe, bieg na orientację, Turystyczno-Rekreacyjna InO i oczywiście... grill! Zegar uruchamiamy w piątek 1 lipca o 18:00 i będzie bezustannie odliczał czas, póki nie osiągnie wyniku 2880 minut :) A to wszystko w Broku oraz malowniczych terenach Puszczy Białej i Doliny Bugu. Dla zachęty dodamy, że okoliczne lasy obfitują w jagody oraz poziomki, a jak w tzw. międzyczasie deszczu więcej spadnie, to i grzyby będzie można pozbierać :)

Roszady w kalendarzu PWiM w RJnO

Mamy nadzieję, że to już ostatnia korekta tegorocznego kalendarza Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Zmiana polega na znanym ruchu szachowym, czyli na roszadzie. Terminy pozostają te same zmianie ulega miejsce rozegrania zawodów. Runda IX (27-28 sierpnia) przenosi się z Płońska do Nieporętu i Białobrzegów. Tu dobra informacja, bowiem podczas wakacji aktualizacji map podjęło się dwóch Naszych najbardziej utalentowanych młodych zawodników, oni też pod moim okiem zaprojektują trasy.

Nowe Groszki, nowy komunikat

Został uszczegółowiony komunikat techniczny ósmej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO, która odbędzie się w dniach 2-3 lipca  w Nowych Groszkach. Dodatkowa mapka pozwoli łatwiej dotrzeć do poszczególnych lokalizacji centrum zawodów, a dodatkowo zostały podane koordynaty GPS dojazdów na poszczególne etapy. Myślę, że już nie będzie problemu z dokładnym dotarciem na miejsce. Trasy nie uległy zmianie, ale dystans średni będzie troszeczkę dłuższy na trasie czarnej i czerwonej. Powinno być ciekawiej i przede wszystkim nie będzie jazdy po jeżynach i chaszczach.

Obóz techniczny Supraśl

Został doprecyzowany program obozu technicznego w Supraślu wynikający z faktu rozgrywania zawodów Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO w Nowych Groszkach. Zawody, te zostały włączone do programu obozu, bowiem spora część uczestników właśnie po drodze do Supraśla zawita w Groszkach, przynajmniej w niedzielę. Podczas obozu zostaną dodatkowo przeprowadzone zajęcia na hali sportowej i będą one prowadzone przez trenerów z Rosji. Został też do 26 czerwca wydłużony termin zgłoszeń.

Przybyło sporo nowości na mapie

Teren dzisiejszego etapu Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację zmienia się bardzo dynamicznie. Przybyło nowych domów, dróg, a  niektóre drogi, które były zanikają bądź zarastają trawą i trudno się nimi poruszać. Jak dodać do tego planowaną budowę obwodnicy, to dopiero będzie zupełnie nowa mapa.

Powrót do magicznego Wawra

Siódma runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację ponownie zawitała na zagmatwane ścieżki lasów wawerskich. W dniu dzisiejszym rywalizacja toczyła się na nowym dystansie Medium. Trasy chyba były wymagające dla uczestników i niełatwe do pokonania. Nie wszystkim udało się dotrzeć do mety odnajdując komplet punktów ze swojej trasy. Jednak były także osoby debiutujące w Naszym cyklu i naprawdę świetnie sobie poradziły z odnalezieniem wszystkich punktów kontrolnych. Na mecie mówili, że było trudno, ale byli zadowoleni.

Strony