Jeszcze ładniejszy koniec rundy

Dziewiątą rundę Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację pod każdym względem możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dzisiaj w rywalizacji wzięło udział 60 zawodników z tego 10 po raz pierwszy w tym sezonie. Sprzyjało temu między innymi umiejscowienie startu, bowiem jedna rodzina wystartowała po zainteresowaniu się tym, co się tutaj dzieje. Po powrocie na metę stwierdzili, że była to ich najfajniejsza rodzinna wyprawa na rowerach. Powiedzieli też, że na pewno powrócą na kolejne rundy.

Wszystko dziś było wycyrklowane na styk, wszystkie mapy zostały wydane uczestnikom, naklejki też. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych był otwarty naprzeciwko startu i mety plac zabaw, gdzie mogli sobie pohasać po pokonaniu trasy. Sporo uczestników wybrało się po zawodach na Dzień Sportu organizowany przez Urząd Dzielnicy Wawer, aby jeszcze popróbować nowych doznań jazdy na rowerze. Druga spora grupa udała się na zawody biegowe, aby wykorzystać do maksimum możliwości kontaktu z mapą w dniu dzisiejszym.

Wyniki i mapy z dzisiejszych zawodów można już znaleźć na stronie Pucharu. Ciekawie przedstawia się klasyfikacja generalna i widać, że rywalizacja będzie trwać do samego końca w większości kategorii. Teraz chwila przerwy i z następną odsłona cyklu ruszamy w październiku. Na uczestników czekają trzy ostatnie rundy. Już wkrótce pojawią się informacje o rudzie dziesiątej, która odbędzie się w Choszczówce (klasyk w sobotę, 7 października) oraz Kobyłce (sprint i średni w niedzielę, 8 października). Już teraz gorąco zapraszam do udziału.

Komentarze

Super - jak jeszcze ktoś ma

Super - jak jeszcze ktoś ma Swoje przejazdy to prośba o umieszczenie szczególnie na pozostałych trasach - to jest najlepsza metoda nauki jak powinno się jeździć i jak widać wszyscy popełniają błędy. To jest znakomita lekcja dla wszystkich przyszłych championów w RJnO, a tacy nam pomału rosną - tu chodzi o rywalizację najmłodszych na trasie zielonej. Fajnie jak by oni zaprezentowali nam Swoje przejazdy i obrane warianty na poszczególne PK. Może być to w formie graficznej - po prostu zaznaczony przejazd bowiem wiem, że nie każdy dysponuje Swoim trackiem. 

Dzięki za profesjonalne pokazanie przejazdów Darka i Łukasza. 

Mógłbym się dopytać o program

Mógłbym się dopytać o program w jakim są zapisywane te ślady i sposób tego umieszczenia jeśli wymaga to dłuższego pisanie dysponuje fb. Jest to bardzo fajna sprawa do sprawdzenia swoich wariantów i czasu przejazdu na tle innych zawodników tymbardziej na zawodach bez sport intend. Z góry dziękuję

Ja korzystam z aplikacji

Ja korzystam z aplikacji navime:
http://www.navime.pl/aplikacja-na-telefon
Działa moim zdaniem trochę bardziej stabilnie i mniej żre baterię niż endomondo. Ale może jest jakaś lepsza aplikacja, która robi to co ma robić, czyli zapisuje cały gpx bez zawieszania się po drodze.

Potem wystarczy zgrać gpx i wrzucić go na http://3drerun.worldofo.com/ (trzeba wcześniej założyć tam sobie bezpłatne konto).

Jeżeli nikt wcześniej nie załadował mapy na 3drerun (jak Łukasz w tym wątku), to zamiast poprzedniego kroku trzeba na komputerze uruchomić Quickroute
http://www.matstroeng.se/quickroute/en/download.php
tam załadować mapę i ślad gpx, a potem działać wg instrukcji w tym programie. Na koniec jest opcja eksportu prosto do 3drerun.

Dzięki za udzielenie porad

Dzięki za udzielenie porad mam nadzieję że to ogarnę i juz nie długo będę mógł się dzielic moimi przejazdami

Ślad z trasy czerwonej tutaj.

Ślad z trasy czerwonej z niedzieli tutaj.

Dla zainteresowanych ślady z trasy czerwonej z soboty: sprint i średni.

Miejscami są przykłady jak ... nie należy jeździć. Na sprincie miałem mnóstwo błędów, ale okazało się, że inni robili ich jeszcze więcej. Dystans średni poszedł już znacznie lepiej i nie zawiera większych baboli. Ciekawe, że wiele szczegółów człowiek zauważa na spokojnie na monitorze jak mapa jest znacznie powiększona. Przykład - PK 6-38 na sprincie, gdzie było wysunięte ogrodzenie, a w zasadzie dwa - jedno w oliwce, drugie bez. Ja próbowałem się orientować wg tego pustego i byłem przekonany, że jestem przy tym w oliwce i w takiej sytuacji strata czasu murowana.

Na koniec ślad z trasy zielonej sobotniego sprintu (jest niepełny, logger włączony dopiero przy PK 1, tak to już jest z dziećmi).

Super mamy wreszcie pierwszy

Super mamy wreszcie pierwszy raz przejazd trasy zielonej - zachęcam pozostałych uczestników rywalizujących na tym dystansie do przesłania Swojego śladu przejazdu - można narysować flamastrem na mapie, zeskanować i  gotowe. Podobnie trasa czarna brakuje wariantów Piotrka i Marcina z czołówki zawsze to warto porównać. 

W ten sposób można będzie znacznie szybciej podnieść poziom rywalizacji i jeszcze bardziej go wyrównać i doczekać się niedługo kolejnych młodych zawodników reprezentujących barwy narodowe w RJnO.

Dodałem swój ślad.

Dodałem swój ślad.

http://3drerun.worldofo.com/2d/index.php?idmult%5B%5D=-447815&idmult%5B%...

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dodać swój ślad, co jest naprawdę proste (wczoraj się tego nauczyłem :-)), to należy:

- założyć konto na 3Drerun

- wejść na stronę: http://3drerun.worldofo.com/index.php?id=-447815&type=info

- kliknąć "Add route" i na następnej stronie wgrać (zrobić upload pliku gpx z własną trasą)

Co do aplikacji na telefon do zapisu śladu (na Adroida) to ja używam SportTracker-a. Działa.