Długa jazda w Wołominie

W sobotę odbyła się w Wołominie pierwsza odsłona czwartej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację. Dla uczestników był przygotowany dystans długi, a trasy przebiegały nie tylko w terenie leśnym.

Na starcie stanęło ok. 40 zawodników, którzy nie zrazili się niskimi temperaturami w ostatnich dniach, za co w nagrodę byli dodatkowo nagrodzeni słońcem, ale dla równowagi musieli się często zmagać z silnymi podmuchami wiatru. I chyba to był dobrze spędzony czas. A niektórzy całkiem sporo tego czasu spędzili na rowerze (rekordzista prawie 4h), w końcu jak dystans długi to należy spodziewać się długiego jeżdżenia. Cieszy spora ilość dzieci oraz nowych osób, które po raz pierwszy startowały w zawodach na orientację. Szkoda, że tak mało mieszkańców Wołomina skorzystało z możliwości startu "pod domem".

Uczestnicy trasy zielonej mieli do pokonania trasę wokół Białych Błot, pozostałe trasy również dalsze okolice, a jak rozległy był to teren można zobaczyć na mapie czarnej:

Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Wołomina. Podziękowania dla Urzędu Miasta Wołomin za pomoc w organizacji zawodów oraz ufundowanie drobnych upominków dla najmłodszych uczestników zawodów. Podziękowania również dla Straży Miejskiej, która poinformowała nas o niebezpieczeństwie z wiszącą gałęzią na ul. Poznańskiej, na szczęście nasi zawodnicy nie mieli potrzeby przejazdu w tamtym rejonie.

W naszym systemie są już dostępne wyniki dzisiejszych zmagań.

Na koniec kilka zdjęć ze startu oraz trasy:

Komentarze

Wiem, że nie zawsze przecinki

Wiem, że nie zawsze przecinki w dobrym miejscu stawiam, ale dzieci nie są na kilogramy:-)

Poza tym było bardzo fajnie. Najlepszy był dojazd na dziewiąty punkt na trasie czarnej. Nie wiem ile zapłaciliście tej Pani, ale numer z grożeniem kapciem w ręku i żywe chęci dogonienia mnie (bez tego kapcia na nodze) były kapitalne:-)

Kawał mapy się zrobił...