Romantyzm BPK-a, pozytywizm czołówki

Miejsce zbiórki BPK#4 rozumianej jako wydawanie map znajduje się na poniższej mapce. Jest to przytulny przystanek autobusowy Łazienki Królewskie 01. Gdyby ktoś miał problemy nawigacyjne, to jest to najbliższy przystanek znajdujący się nieopodal Pomnika F. Chopina. Zatem, mapy wydajemy od 18:30-18:45. Dalsze wskazówki są pod mapą.

Nawiązując do wspomnianego romantyzmu. We wtorek testowałam trasę. Punkty działają bez zarzutu. Zalecenia są następujące: wyobrażenia o magicznym biegu bądź spacerze w świetle latarenek proszę porzucić.  W Łazienkach Królewskich oświetlone są obiekty. Latarnie są raczej rzadkością. Dlatego szczerze zalecam zaopatrzyć się w czołówkę.

Kilka osób zadało pytanie: czy tam można biegać? Można. Do 21:00. Po tej godzinie bramy się zamykają. Tego raczej proszę nie próbować. Można również spacerować. Proszę się zanadto nie zdziwić, bo po Łazienkach biega treningowo lub rekreacyjnie całkiem sporo ludzi.

Do wyboru będą trzy możliwości pokonania trasy:

  • klasyczna (ponad 7 km w linii prostej - kolejność narzucona)
  • scorelauf (kolejność dowolna)
  • open (wystarczy zaliczyć jeden punkt i jest się klasyfikowanym)

Wysokość wpisowego: 1 PLN

Mapa będzie taka sama dla wspomnianych wyżej trzech możliwości. Kody zaaplikujemy tylko inne. Zgodnie z zapowiedzią mapa nie będzie typowa dla biegu na orientację. Raczej uproszczona.  Jeśli ktoś nie jest w stanie zainstalować aplikacji na telefonie, to nic nie szkodzi. Może spokojnie pobiegać z mapą w poszukiwaniu niepunktów:-) Jeśli kogoś ogranicza życie w piątek, proszę dawać znać. Poradzimy. Wspaniałość BPK-ów polega również na tym, że trasę można pokonać w dowolnej chwili. Zgłosili się już tacy, którzy odrobią zaległość po premierze trasy. W przypadku Łazienek Królewskich ograniczeniem są dla nas bramy.

Do zobaczenia!

Komentarze

Jeszcze mały komunikat od

Jeszcze mały komunikat od Michała:

"Jeśli ktoś ma problem z instalacją programu GPS Orienteering Run przez Sklep Play, najnowszą wersję instalacyjną .apk można pobrać z mojego Dropboxa pod adresem https://www.dropbox.com/…/GPS%20Orienteering%20Run%203.3.7.…
Nowa wersja umożliwia włączenie wibracji przy zaliczaniu PK oraz powinna działać stabilnie na smartfonach Xperia z systemem Android 7 (które miały problem na poprzednim BPK'u)"

Dodam tylko, że aplikacja jest bezpłatna.

W tak pięknych

W tak pięknych okolicznościach przyrody... I niepowtarzalnej...

Cytat z Rejsu bardzo pasuje do miejsca rozegrania BPK#4, na które Karolina wybrała Łazienki. Tak jak wcześniej ostrzegała - bez czołówki raczej ciężko jest poruszać się po Łazienkach po zmroku. Każdy pewnie wiele razy był na niejednym spacerze w tym parku, ale w ciągu dnia gdy jest widno, a po zmroku to zupełnie inny park.

To był chyba debiut Karoliny jako autora trasy i to był bardzo udany debiut. Ciekawe miejsce i pora treningu, ciekawe miejsca na PK i wymyślona trasa dla tych, którzy zdecydowali się na klasyk. Ja wybrałem wersję scorelauf i też było ciekawie. Dla mnie był to debiut w BPK, trochę poczytałem jak to było na wcześniejszych treningach i jak to obsługiwać więc nie było zaskoczenia. W zasadzie to było zaskoczenie - że to takie fajne. Na starcie dostaje się mapę z PK, których w rzeczywistości nie ma, ale trzeba odszukać te miejsca i aplikacja w telefonie sama potwierdza naszą obecność na wirtualnych PK. Taki Sportident AIR tylko w postaci telefonu :) Taka formuła ma też zalety dla organizatora -  nie musi się martwić, że coś zaginie, albo że trzeba coś zebrać po zakończeniu zawodów ...

Niezdecydowanym polecam. To tylko trening, ale trening nie musi być nudny.

Dzięki Adam!

Dzięki Adam!

Dodam tylko, że poprzednie edycje BPK (grany był Park Skaryszewski, Park Arkadia, Sady Żoliborskie, Kopa Cwila) są również do zrealizowania w wolnej chwili. Serdecznie zapraszam do nadrobienia zaległości:-) To doprawdy wyjątkowa opcja dla orientalistów u których nadwyżki mocowe ujawniają się o 3 nad ranem:-)