Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią zostaje upubliczniony kalendarz zawodów Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację na rok 2015. Tak jak w tym sezonie planowana jest organizacja dwunastu rund i 30 etapów. Do klasyfikacji generalnej będzie się jak zwykle liczyło 12 najlepszych wyników. Pierwsza runda odbędzie się w dniach 20-21 marca i mamy nadzieję, że zima w tym roku będzie śnieżna i siarczysta, ale skończy się już do tego czasu i nie trzeba będzie zawodów przekładać, tym bardziej, że terminów brak.
Z kalendarzem zawodów można zapoznać się tutaj oraz na nowej stronie cyklu, czyli tutaj. Warto też przeczytać znajdujący się w załączniku poniżej nowy regulamin, gdzie proponujemy nowy sposób klasyfikowania rodem z Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w Rogainingu. Zawodnicy będą klasyfikowani zarówno w swojej kategorii wiekowej, jak i we wszystkich kategoriach silniejszych do K21 i M21 włącznie. Tak więc zarówno dzieciaki, jak i staruszkowie będą mieli szansę na zdobycie kilku medali, co powinno znacząco zwiększyć konkurencję w większości kategorii i pozwolić na porównanie siły zawodników, niezależnie od wieku.
Regulamin stanie się obowiązujący dopiero z końcem lutego i do tego czasu można te zasady do woli komentować. Być może wynikną z tego jakieś zmiany w przepisach, ale niczego nie obiecujemy. Na razie będzie można sprawdzić, o ile spadnie śnieg, jak podobne zasady działają w cyklu narciarskim.
Warto już dzisiaj rozpocząć przygotowania do przyszłorocznego sezonu. Można na przykład umyć rower i przyczepić go grubym łańcuchem do ściany, żeby w zimie nie odjechał.
Attachment | Size |
---|---|
PWiM_RJnO_2015_Regulamin.pdf | 215.03 KB |
Comments
Extra!, ale czy Puchar Polski
Extra!, ale czy Puchar Polski na Mazowszu (Wyszków, 24-26.04) nie mógłby być jednocześnie rundą PWiM wzorem lat ubiegłych?
W regulaminie chyba brakuje
W regulaminie chyba brakuje nowych kategorii K10 i M10, które pojawiły się w cyklu 2014 dosyć późno (pomiędzy ostatnią rundą, a zakończeniem sezonu).
Proponuję doprecyzować punkt I.1, w którym jest zapis "W Pucharze [..] mogą uczestniczyć wszystkie osoby posiadające rower.". Chodzi o rower w momencie startu (i później na trasie) czy wystarczy mieć go w domu i startować biegowo? Pytanie jest z życia wzięte - na ostatnich zawodach (26.10) trasę zieloną wygrała osoba biegnąca.
to może określmy jeszcze
to może określmy jeszcze minimalny wymiar/parametry roweru (kolczyki rowerowe kupię, rower chyba nie musi jeździć; a wiadomo co zielony biegacz miał w kieszeni?), a może i maksymalny (no gdybym sobie doczepiła 60-nie ma, to będzie-i do Władywostoku zrobi się bliżej)
Co do kilku osób, które na
Co do kilku osób, które na nogach pokonywały trasę, to tylko w jednym przypadku biegacz pokonał rowerzystów na trasie zielonej, jednak nie miało to wpływu na końcowe wyniki w kategoriach najmłodszych dlatego podjąłem decyzję o klasyfikowaniu biegacza.
Dla mnie ważniejszy problem, to czy jednak nie wrócić do kategorii K/M 12 czyli dzieciaków pokonujących samemodzielnie trasę i chyba podejmę decyzję o przywróceniu tej kategorii wiekowej na sezon 2015. Powód prosty - jest spora grupa startująca samemu w tym wieku i nie ma sensu wypuszczać ich na głęboką wodę - czyli rywalizację z czternastolatkami - tu jest zdecydowana już różnica w samodzielnym pokonywaniu trasy, a zawsze będą oni mogli się porównać ze starszymi, bo ich wyniki będą także zaliczane do wszystkich kategorii starszych - czyli do K/M21.