Styczeń 2016

Półmetek FalInO

Chwila, moment I już będziemy na półmetku tegorocznej rywalizacji FalInO, czyli biegów i marszów na orientację organizowanych w Falenicy w Towarzystwie Zimowych Biegów Górskich. Półmetek osiągniemy po zakończeniu trzeciej rundy, która odbędzie się już 6 lutego. Tym razem odsłonimy kolejny zachodni fragment Falenickiej wydmy. Będzie nieco więcej metrów do pokonania i mam nadzieję, że rywalizacja jak zawsze będzie bardzo zacięta.

Siódma odsłona Pucharu Podkarpacia

Już w ten weekend rusza kolejny, 7. Puchar Podkarpacia w Marszach na Orientację. Rywalizacja rozpocznie się od BeneInO, nabierze tempa podczas Do źródeł Nilu, przyspieszy w trakcie Ogarów, by móc finiszować na Budzyniu i HalloInO. Warto wspomnieć, że trzy z pięciu imprez zaliczanych do Pucharu ma oprócz rangi ogólnopolskiej także rangę Pucharu Polski Młodzieży. Pozostałe podkarpackie Imprezy na Orientację zostały zebrane w jeden wspólny kalendarz.

Pingwin zdechł... na razie

Prognozy się sprawdziły i piąta, nocna runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację zostaje przełożona na najbliższy śnieżny termin pozwalający na jej rozegranie. Mam nadzieję, że prawdziwa zima jeszcze się nie skończyła i uda nam się rozegrać kilka kolejnych rund. Póki co liderzy w poszczególnych kategoriach wiekowych mogą spokojnie czekać na rozwój wydarzeń, a wszyscy, którym nie udało załapać się do pierwszej trójki klasyfikacji generalnej cyklu narciarskiej orientacji, powinni zacząć odprawiać stosowne gusła.

Ostatnia chwila zapisów na Czołóweczki

Przed Wami ostatnia szansa na udział w trzecim etapie pierwszej edycji nocnej, sportowej imprezy na orientację, czyli Czołóweczek! Zapisy trwają do czwartku 28 stycznia, do godziny 23:59, więc warto się pośpieszyć. Nie czekaj jednak na ostatnią chwilę, dołącz do nas od razu i podejmij nocne wyzwanie z mapą!

Super długi dystans za nami

Zakończyła się dziś rywalizacja na najdłuższym dystansie w tym sezonie zimowym podczas Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Zawodnicy przybywali na metę naprawdę wyczerpani i jakoś nikomu nie spieszyło się, aby opuścić centrum zawodów. Spokojnie siedzieli i dyskutowali na temat świetnych warunków w terenie oraz wymagających tras jaką mieli dzisiaj do pokonania. Wyniki i mapy z zawodów można już oglądać na stronie cyklu.

Wyniki drugiej rundy

Można już cieszyć oczy wynikami dzisiejszej, drugiej rundy Zimowych Biegów Górskich, która odbyła się w naszej ukochanej Falenicy. Zawody odbyły się w pięknej i mroźnej, ale słonecznej aurze, chociaż warunki na trasie nie były idealne do bicia rekordów życiowych, więc pewnie nie padło ich zbyt dużo. Zresztą sami zobaczycie po zapoznaniu się z wynikami, które dostępne są w naszym systemie rankingowym do którego można dostać się przez link na stronie cyklu, a także w menu po lewej stronie (pozycja Ranking).

Pękła setka na dzisiejszym FalInO

Rekordowa ilość zawodników w przepięknych zimowym słoneczku szukała z mapami lampioników rozmieszczonych wokół falenickiej wydmy podczas dzisiejszego FalInO. Rywalizacja była bardzo zacięta i zaledwie 3 sekundy dzieliły na trasie Open M zdobywcę drugiego miejsca od zwycięzcy. Dziękuję Karolowi Cwalinie, który skrupulatnie policzył wyniki dzisiejszych zmagań w biurze zawodów i wyłapał błędy potwierdzeń na kartach startowych. Wyniki można już oglądać na stronie cyklu, a mapy z trasami znajdziecie w załącznikach poniżej.

Trzecia runda narciarska za nami

Dzisiaj naprawdę trasy były długie i można było bardzo dobrze pośmigać na nartach na dystansie klasycznym rozgrywanym w ramach Pucharu Warszawy i Mazowsza w Narciarskim Biegu na Orientację. Do tego należy dodać super warunki, mrozik nie za duży, słoneczko i bajeczne wydmy. Sporo osób czuje już w swoich nogach zimową serie zmagań na nartach i na pewno przydałyby się masaże i odnowa biologiczna, ale nie ma czasu, bo już jutro kolejny start i na pewno nie będzie mniej kilometrów do pokonania w terenie.

Strony