luty 2017

Wielki finał FalInO

Wielkimi krokami zbliża się finał tegorocznej rywalizacji w FalInO, czyli cyklu zimowych zawodów na orientację organizowanych w warszawskiej Falenicy. Ostatnia runda rywalizacji odbędzie się w dniu 18 marca, czyli za niecałe 3 tygodnie, będzie ona zaliczana do klasyfikacji końcowej i w żadnej kategorii klasyfikacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Znowu jedziemy do Grodna

Tradycyjnie na rozpoczęcie sezonu letniego w biegu na orientację tym razem bez zawodów w RJnO swoją ofertę prezentuje nasz sąsiad ze wschodu (bliskiego), czyli Białoruś. W dniach 20-25 kwietnia br. w Grodnie odbędą się sześciodniowe zawody w orientacji sportowej. Tym razem, aż dwa biegi zaliczane są do klasyfikacji Rankingu Światowego (WRE) w BnO - w niedzielę dystans średni oraz w poniedziałek zawody na dystansie sprinterskim po bardzo ciekawym, grodzieńskim Starym Mieście.

Ostatni etap ZZK - Olszewnicki Long

Szykujecie się na Mistrzostwa Polski w Longu? Nie?! Nic nie szkodzi, bo i tak zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę pobiegać. Na zakończenie naszego cyklu ZZK (Zimowych Zawodów Kontrolnych) oferujemy Wam trening, który bez przeszkód można potraktować jako przygotowanie do tegorocznego "Longa". Spotykamy się już za tydzień, w niedzielę tj. 05.03.2017 w Kałuszynie i ruszamy z kopyta o godzinie 11.05, ze startu masowego.

3 x TAK na rogaining

PTTK Strzelin od 2011 roku organizuje piesze rajdy na orientację w kategorii rogainingu. Przez te lata udało nam się rozpromować rogainingi - w ślad za nami poszły następne środowiska.

W 2017 roku PTTK Strzelin organizuje rogaining trzykrotnie: 18 marca, 10-11 czerwca i 18-19 listopada.

Nasze imprezy przeprowadzamy na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich, o pięknych walorach krajoznawczych, o ciekawej i zróżnicowanej rzeźbie terenu.

Czołóweczki - ostatnie wezwanie

Już jutro 26 lutego 2017r., zapraszamy do startu w drugim etapie drugiej edycji Czołóweczek, czyli nocnej imprezie na orientację organizowanej w coraz bardziej znanym i lubianym Mińsku Mazowieckim. W tej odsłonie mamy przygotowane dwie trasy dla biegaczy oraz trasę dla osób maszerujących - wszystko to w kategorii Open.

Jednak było biało

Podczas dzisiejszej rundy FalInO widok terenu pozostał bez zmian w stosunku do poprzednich zawodów. Na szarość trzeba będzie poczekać do rundy finałowej, która odbędzie się 18 marca. Będzie się działo, bowiem on także będzie zaliczany do klasyfikacji końcowej, czyli nic jeszcze nie jest do końca wiadome i walka będzie trwać do ostatniej chwili.

Wojsko zimą

Właśnie w dniu dzisiejszym w Soczi odbyła się inauguracja III Wojskowych Igrzysk w Sportach Zimowych. Jedną z rozgrywanych dyscyplin podczas tych zawodów są biegi narciarskie na orientację. Niestety reprezentacja Polski nie wystąpi w tej konkurencji, a szkoda. Zresztą jak zerknąłem na stronę organizatora zawodów spośród 21 reprezentacji narodowych Polska w ogóle nie figuruje. Najwyraźniej nasza armia nie jest przygotowana na zimową rywalizację z innymi krajami, a chyba powinna być dyspozycyjna w każdych warunkach.

Rowerowe KMP

Już w pierwszy weekend kwietnia (tak, to nie żart na pryma aprilis) w Nawojowej Górze zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody w RJnO z CTZ (dla niewtajemniczonych jest to Centralny Terminarz Zawodów). Rywalizować będziemy o pierwsze w tym sezonie medale Mistrzostw Polski - w sobotę po południu w sztafetach dwuosobowych. Wcześniej, w sobotę rano będzie można się pościgać na dystansie sprinterskim, a w niedzielę na klasycznym.

Wodzirej w natarciu

Natarcie to ma być na Krasnojarsk. Bo tam już za kilka tygodni ruszają Mistrzostwa Świata w Narciarskim Biegu na Orientację. Kto sobie potrafi zorganizować, to w tych Czechach na Mistrzostwach Polski, to sobie tylko trening zrobił. I chipa ciągle gubił...Dla odmiany będzie prosto, krótko, treściwie i ładnie. Kolorowo obrazkiem potraktowany dzień pierwszy Mistrzostw Polski w Narciarskim Biegu na Orientację.

II etap Czołóweczek już ten weekend

W najbliższy weekend zapraszamy do startu drugim etapie drugiej edycji nocnej imprezy na orientację organizowanej w coraz bardziej znanym i lubianym Mińsku Mazowieckim. W tej odsłonie mamy przygotowane dwie trasy dla biegaczy oraz trasę dla osób maszerujących - wszystko to w kategorii Open.

Strony