Grudzień 2017

#3Kroli

W święto Trzech Króli zapraszamy wszystkich entuzjastów orientacji na trochę ruchu z mapą, czyli na pierwszą odsłonę #3Kroli - Turystycznej Imprezy na Orientację w Mińsku Mazowieckim. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Harcerski Klub Turystyczny PTTK "Mobilek" w Mińsku Mazowieckim przy współpracy Harcerskiego Oddziału PTTK w Mińsku Mazowieckim i Hufca ZHP "Mazowsze" w Mińsku Mazowieckim.

Łazienkowe wyniki BPK-a

Szanowni Państwo, w związku z tym, że ubiegły weekend był niezwykle upojny pod względem mnogości imprez na orientację, to dopiero dzisiaj publikujemy wyniki i przebiegi piątkowego BPK-a. Jeśli kogoś nie było, to niech żałuje. Wszystko wypadło zgodnie z planem i oczekiwaniami. Wniosków z przelotów zawodniczych jest kilka: niektórzy biegali po rabatkach i nie wszyscy zaliczyli najładniejszy podbieg w Warszawie. Zalecam powtórkę w czasie wolnym. Garść statystyk oraz gps-we ślady można znaleźć poniżej.

Romantyzm BPK-a, pozytywizm czołówki

Miejsce zbiórki BPK#4 rozumianej jako wydawanie map znajduje się na poniższej mapce. Jest to przytulny przystanek autobusowy Łazienki Królewskie 01. Gdyby ktoś miał problemy nawigacyjne, to jest to najbliższy przystanek znajdujący się nieopodal Pomnika F. Chopina. Zatem, mapy wydajemy od 18:30-18:45. Dalsze wskazówki są pod mapą.

Zapraszamy na Choinkę!

Jak co roku, tuż przed świętami, w sobotę 16 grudnia r. Klub InO STOWARZYSZE zaprasza na ChoInO. Będziemy świętować spacerując z mapami na Młocinach. Jak zwykle będzie opłatek, a na mecie małe co nieco - kto był w poprzednich latach, ten wie, o czym mowa. Do wyboru będą trzy trasy, wszystkie oczywiście proste, łatwe, przyjemne i... choinkowe! :)

Braki w wannie

Nie do końca wprawdzie. Może punktów nie będziemy szukać pod zlewem, czy też za pralką. Ale prawdą jest, że będziemy biegać po Łazienkach. I to jakich?! Tych Królewskich. Kolejna odsłona BPK-ów nastąpi 15 grudnia. Generalna zasada jest taka, że biegamy z głową. Z nogami również. Chodzi o przyzwoitość i zachowanie rozsądku. Po Łazienkach można biegać. Z tymi trawnikami, to na własne ryzyko. Raczej zastosujemy formułę grzeczności, czyli O-run. Ma być kulturalnie, z gracją, nóżka do nóżki…ale bez pantofelków.

Bieg po choinkę

W niedzielę, 17 grudnia będzie można porządnie zabawić się na imprezie wydawanej z okazji otwarcia nowego siedliska Zielonego Punktu Kontrolnego zlokalizowanego w lasach celestynowsko-karczewsko-otwockich. Bogaty program, solidna wyżerka i dosłownie las nagród. Organizatorzy przygotowali nawet okolicznościowy plakat, który prezentujemy poniżej.

XVI Noworoczno-Bąbelkowa Impreza na Orientację

Serdecznie zapraszam na imprezę noworoczną tym razem do Lasku koło Celestynowa. Przygotowane są trasy marszowe TZ (dla zaawansowanych) i TP (początkujących) oraz dwie biegowe: odpowiednio 3.8 i 7km. Dodatkowo trasa dojściowa i zejściowa z/do stacji PKP w Celestynowie (już dostępne poniżej). Na mecie bąbelki, słodkie wypieki, oraz ognisko z grillem (potrawy do grilowania we własnym zakresie).