Sierpień 2016

Runda popołudniowa

Jedenasta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację zaplanowana na 24-25 września zostanie wyjątkowo rozegrana w godzinach popołudniowych. Zawody odbywać się będą w obrębie Warszawy, w sobotę to scorelauf w Lesie Młocińskim (start w godzinach 13:00-14:00), w niedzielę sprint i średni w Wesołej. Parking będzie znajdował się przy Szkole Podstawowej na ul. Gościniec, biuro zawodów, start oraz meta po drugiej stronie drogi krajowej nr 2 w okolicach Traktu Brzeskiego, w tym samym miejscu, w którym rozgrywane są Wesołe Biegi Górskie. Start także popołudniowy, od godz. 13:00 do 14:30.

Limitowana oferta na Orientiadę

Dla tych co chcą jeszcze wystartować w sobotniej Orientiadzie mamy informację, że przygotowalismy kilka map więcej. Zaznaczamy jednak, że pozostałe świadczenia takie jak kubek i medal nie będą jednak dostępne.

Liczba dostępnych map na poszczególnych trasach przedstawia się następująco: trasa A - 6 map, trasa B - 5 map, trasa TP-25 - 10 map, trasa TP-50 - 7 map, trasa TR-50 - 6 map.

Runda dziewiąta zakończona

Dobiegła końca rywalizacja podczas dziewiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację w Nieporęcie. Niestety, było bardziej piaszczysto niż wynikało to z terenowego rekonensansu przed nadejściem upałów. Mapa nadal wymaga aktualizacji. Etap obfitował w sporą ilość defektów - 3 gumy i jeden hak. Dwóch zawodników poddało się szybko na dystansie średnim. Woleli przyjechać na metę i podyskutować w fajnym towarzystwie, ale nie dziwię się, bowiem startowała Jola Janowska, czyli pierwsza mama w Polsce, która jeździła ze swoją pociechą na zawodach w RJnO ciągnąc Filipa w specjalnym zadaszonym wózku. Filip dziś wygrał sprint na dystansie średnim. Fajnie było sie spotkać i porozmawiać. Oczywiście Joanna do końca organizowania zawodów PWiM w RJnO ma start w nich gratis.

Tylko do dzisiaj

Jest jeszcze możliwość zgłoszenia się na pierwszą edycję Orientiady, która odbędzie się w następny weekend w Mińsku Mazowieckim. Można to uczynić do godziny 23:59 przesyłając zgłoszenie na adres ksactivumsports@gmail.com. W zgłoszeniu należy umieścić imię, nazwisko i wybraną trasę. Równolegle należy również dokonać opłaty startowej na numer konta podany w regulaminie.

Wyniki klasyka

Wyniki pierwszej i gorącej (przez piekarnię, która znajdowała się w pobliżu startu i mety) odsłony dziewiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację na dystansie klasycznym są już dostępne na stronie cyklu. Dzisiaj w Nieporęcie było ciepło, a ciekawym elementem były kobiety powracające z pracy w piekarni, które zainteresowały się mapnikami do RJnO. Myślały, że to kafelki do łazienki.

Kup se mapnik

Teraz coś fajnego dla wszystkich osób zainteresowanych zakupem profesjonalnego mapnika do rowerowej jazdy na orientację. Podczas wszystkich rund Pucharu Warszawy i Mazowsza w RJnO będzie można zapoznać się z profesjonalnymi mapnikami firmy Orifix. Mapniki te są bardzo dobrej jakości, a dodatkowo sporo tańsze od Mir. Jeździ z takim sprzętem na przykład trzykrotny tegoroczny mistrz świata w RJnO Anton Foliforow, a także kilku reprezentantów naszego kraju.

Zmiana centrum zawodów

Nastąpiła zmiana centrum zawodów dziewiątej rundy Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację, która odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia w Nieporęcie. Nowa lokalizacja to piekarnia w Michałowie-Reginowie przy ul. Leśnej 11 (GPS: 52°25'1.189"N, 20°58'26.279"E) oddalona ok 3.5 km od stacji PKP w Legionowie. Zmiana nastąpiła, bowiem okazało się, że od planowanego wcześniej centrum nie ma jak dojechać do lasu. Wszystkie drogi są prywatne i wiszą na nich tabliczki z zakazem wjazdu. Ciekawostka!

Zgłoszenia i nagroda

Pozostało jeszcze tylko 5 dni na zgłoszenie się na pierwszą edycję Orientiady. Mamy już blisko 40 zgłoszeń, zróbmy wszystko aby przekroczyć okrągłą liczbę 50, a może nawet i więcej! W ramach zachęty informujemy, że każdy, kto wystartuje i zostanie sklasyfikowany w zawodach weźmie udział w losowaniu - wygrana gwarantowana dla każdego uczestnika. Do wygrania będą 3 pakiety startowe na kolejną edycję biegu organizowanego przez Klub Sportowy KS Zielono-Czarni. W maszynie losującej będą dodatkowo kolejne 3 pakiety startowe ufundowane przez Klub Biegacza Cegłów na kolejną edycję biegu w Cegłowie i taka sama liczba pakietów do udziału w kolejnej edycji Lampionady, Czołóweczek oraz Orientiady oraz wiele innych cennych upominków.

Nówka sztuka nieśmigana

Dziesiąta runda Pucharu Warszawy i Mazowsza w Rowerowej Jeździe na Orientację zostanie przeprowadzona na zupełnie nowym, nieskażonym rowerową orientacją terenie.To już druga w tym sezonie (po Komorowie) taka gratka dla uczestników naszego ulubionego cyklu. Teren zawodów, które odbędą się w dniach 3-4 września w Komornicy, jest bardzo ciekawy. Jest wszystko: asfalt, dobre drogi, singletracki, trochę piachu, ale nie dużo, osiedla, zabudowa, rzeki, zalew i niewielkie pagórki - tych akurat jest najmniej. Mapę dookoła otaczają drogi asfaltowe i przez jej środek także przebiega dość ruchliwa droga asfaltowa więc będzie trzeba zachować ostrożność i przestrzegać zasad ruchu drogowego.

Strony