Maj 2017

Kolano skoczka

W naszej klinice zdrowego biegacza pojawił się kolejny interesujący artykuł. Jego autorem jest Pan Bruno Krauze z Centrum FitMedica, które można znaleźć w warszawskiej Falenicy przy ul. Bystrzyckiej 59.

Powraca temat kolana, ale tym razem od strony rzepki. Zapraszam zatem do lektury artykułu na temat kolejnego częstego problemu biegaczy (i jak sama nazwa wskazuje, chyba nie tylko biegaczy) występującego pod wdzięczną nazwą "kolana skoczka". Lepiej chyba przeczytać przed, niż po.

V EskapebolInO

W niedzielę 11 czerwca serdecznie zapraszamy do Lasów Drewnickich koło Marek na V edycję EskapebolInO. Na uczestników tradycyjnie czekać będą kategorie TP, TU, TZ i TF a na mecie domowe ciasto :) Kategorie TP, TU i TZ będą składały się z dwóch etapów, każdy po 3-5 km. Regulamin oraz arkusz zapisów dostępne są na stronie Zawodów.

Moje Bieszczady

Skróty jadą w Bieszczady, a dokładnie do Ustrzyk Dolnych. W dniach 8-11 czerwca odbędzie się tam finał OMTTK (Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy). Z tej okazji przygotujemy pięć etapów ogólnopolskich. Będą one dostępne dla wszystkich- nie trzeba być uczestnikiem finału turnieju. Zapraszamy!

Halucycki u Lucynki

W Światowy Dzień Orienteeringu, czyli już w najbliższą środę, zapraszamy na wieczorny spacer z mapą - w samym centum Warszawy. Szef tego InOzamieszania pod wdzięczną nazwą "Halucynki u Lucynki" zapowiada wyjątkową trasę po Grzybowie.

Jednocześnie informujemy tych, którzy wcześniej będą po sąsiednim terenie ćwiczyć szybką mózgownicę, że start jest możliwy też po bieganiu :)

Maraton w Nadarzynie


Pierwsza pętla najdłuższej trasy

Przeszło 60 zawodników zmierzyło się dzisiaj z dystansem długim rozgrywanym pomiędzy Nadarzynem, Podkową Leśną, Otrębusami i Strzeniówką. Podane w komunikacie startowym długości tras wiele osób przerażały, ale okazały się nie takie straszne ze względu na dobrą jakość dróg, a co za tym idzie stosunowo wysoką średnią predkość przejazdu. Chociaż niektórzy potrzebowali prawie 3 godzin, aby uporać się ze wszystkimi punktami. Niemniej jednak na pewno był to przyjemnie spędzony czas na łonie natury.

Lato w Komorowie

Bez wątpliwości można powiedzieć, że dzisiaj w Komorowie odbyla się pierwsza letnia runda Pucharu w RJnO. Słupki rtęci dochodziły do 30 stopni, do tego bezchmurne niebo. Z możliwości startu skorzystało dziś 45 osób na dystansie sprinterskim i 40 osób na dystansie średnim, w tym wiele osób, które swoją przygodę z orientacją właśnie zaczęły.


Biuro zawodów. Autor zdjęcia: Karolina Pacek

Smutna wiadomość

Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 17 maja 2017 r. odszedł od nas mąż, ojciec i dziadek Ś.P. Andrzej Kędziorek. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 23 maja o godzinie 12.30 w Kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu Wawerskim przy ulicy Korkowej 152. Po nabożeństwie ciało zostanie odprowadzone do grobu rodzinnego.

Kosmiczny weekend nadchodzi

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od kolejnej rundy Pucharu. Zgłaszać się można do piątku, do godziny 14:00. Przypominamy, że wśród osób startujących zostaną rozlosowane dwa upominki. Trzeba być zapisanym na oba dni i wystartować w sobotę. Nagroda do odebrania podczas niedzielnych zawodów, w przypadku nieobecności nagroda przepada.

Wiosnę czas rozpocząć

Ptaszki śpiewają, bagienka kumkają, drzewa kwitną, wszystko się zieleni, czyli... w końcu przyszła wiosna! Doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu i podziwiania wiosennej aury w leśnym otoczeniu są Wiosenne Marsze na Orientację "WiMnO". Tym razem w najbliższą sobotę zapraszamy do Zagórza (tego koło Warszawy).

Dymno 2017

Dla mnie jak jest kajak na rajdzie, to niech on sobie tam będzie. Z utęsknieniem nigdy na to nie czekam. Zasada, że rajdy bez nart bądź rolek, to nie rajdy, jakoś się złamała na Dymnie w ubiegły weekend. Rajd bez przyzwoitego kajaka, to zły rajd. A jak było? Najwięcej to oddają obrazki, a że pogoda była cudna…

Strony